joomla templates top joomla templates template joomla

Święto Mikołaja, w tym również Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie przed pomnikiem zbiórka o 12.00

R.Ż/Astronomia.eSerwis.info; info Planetarium włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Jutro Święto Mikołaja, w tym również Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie już przed pomnikiem zbiórka o 12.00, gdzie złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem, a następnie rozdzelony imieninowy tort. Nie zabraknie wielkiej czapy na głowie  Mikołaja astronoma, który swoje imieniny świętować będzie razem z mieszkańcami Grudziądza.

Hitem i gwiazdą tegorocznego Jarmarku będzie Ewelina Lisowska

info Urząd Miasta; opr. R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Hitem i gwiazdą tegorocznego Jarmarku będzie Ewelina Lisowska, która zaśpiewa dla mieszkańców Grudziądza, a której przedstawiać nie trzeba. Zaśpiewa na grudziądzkim RYnku na zakończenie Jarmarku Św. Mikołaja.

Dzisiaj w Akcencie koncert Farben Lehre

fot/video: R.Ż/eGrudziadz.pl; info: CKT włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Dzisiaj w Klubie Akcent zagra Farben Lehre, początek koncertu o godz: 19.00. W supporcie wystąpi Reszta pokolenia. FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 10 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna", "Achtung 2012", koncertowa "Samo życie", dwa dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008" oraz liczne kompilacje.

"Świat Tanga" w realizacji Sentido del Tango

Beata Kastner CK Teatr włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Argentyńskie Tango to pasja, której bliższe doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej kontrastów i ekspresji. Choć Argentyńskie Tango stale się zmienia, ewoluuje, to niezmienny pozostaje jego wyjątkowy klimat oraz specyficzny rodzaj intymności, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym. 

XVI Rajd pieszy "Szlakiem zamków pomorskich"

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Po raz 16-ty odbył się rajd „Szlakiem zamków pomorskich” zorganizowany przez Międzyszkolne Koło Turystyczne „Zawrat” i Komisję Krajoznawczą i Ochrony Przyrody Oddziału PTTK w Grudziądzu. W 20-kilometrowym, deszczowym rajdzie udział wzięło 86 piechurów, w tym 9 drużyn szkolnych i 7 turystów indywidualnych.

Sylwester w Teatrze

CK Teatr w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Spore zainteresowanie i ciepłe przyjęcie ubiegłorocznego wieczoru sylwestrowego w Teatrze zachęciło nas do kontynuowania tej propozycji. W tym roku zachęcamy do spędzenia miłych chwil w towarzystwie Teatru Broadway oraz śpiewaczki operowej Niny Nowak. W programie zaplanowane zostały pokazy rewii, które wykonane zostaną w takt największych hitów musicalowych oraz przebojów muzyki rozrywkowej. Pomiędzy kolejnymi występami tancerzy zapraszać będziemy na partie solowe w wykonaniu śpiewaczki operowej Niny Nowak. 

Dzisiaj w nocy zaćmienie księżyca

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W tym roku obserwowaliśmy już niesamowite zjawisko jakim jest zaćmienie Słońca. Było to w marcu w Polsce, wzbudziło ono wiele emocji. Podobnie może być z zaćmieniem Księżyca, znanym także jako krwawy księżyc, które widoczne będzie u nas już dzisiaj czyli 28 września 2015.

Od dzisiaj rusza Jarmark Św. Mikołaja a razem z nim szereg atrakcji

info: Urząd Miasta; opr. R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia zapraszamy na Jarmark Św. Mikołaja. W tym czasie grudziądzki Rynek na kilka dni zmieni swój wizerunek. Staną tu kramy z całym mnóstwem świątecznych drobiazgów. Ozdoby choinkowe, upominki dla najbliższych, świece dekoracyjne, oryginalne stroiki, figurki to tylko część z przedmiotów, które będzie można kupić.

Rowerzyści zapraszają na IV Rowerowy Rajd Niepodległości

R.Ż/eGrudziadz.pl; info RowerowyGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W dniu Narodowego Święta Niepodległości rowerzyści przejadą z flagami w patriotycznym Rajdzie ulicami Grudziądza. Stowarzyszenie Rowerowy Grudziądz zaprasza z tej okazji wszystkich cyklistów do udziału w IV Rowerowym Rajdzie Niepodległości.

Ostatnia w tym roku Rowerowa Masa w świetle księżyca

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Ostatnia w tym roku Rowerowa Masa Krytyczna w Grudziądzu odbędzie się w świetle księżyca. Rowerzyści przejadą ulicami Grudziądza już po zmroku i zaświecą lampkami rowerowymi co może być bardzo widowiskowe jeżeli frekwencja dopisze. Start jak zawsze, no prawie zawsze z przerwą w tym roku wakacyjną, spod grudziądzkiego Ratusza godz. 18.00.

W najbliższą niedzielę Cyrk Arlekin rozbije swój namiot w Grudziądzu

info: Cyrk Arlekin włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W najbliższą niedzielę Cyrk Arlekin rozbije swój namiot w Grudziądzu przy ulicy królowej Jadwigi na błoniach nadwiślańskich. Podczas 2 godzinnego barwnego widowiska cyrkowego zobaczą Państwo artystów znanych z aren najlepszych cyrków Europy. W programie artyści z polski, Ukrainy, Rosji. 

Rowerowa Masa Krytyczna powraca na ulice Grudziądza po wakacyjnej przerwie

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Dwa miesiące bez Rowerowej Masy Krytycznej zapewne pozwoliły odetchnąć odpowiedzialnym za stan infrastruktury rowerowej w Grudziądzu. Wakacji jednak nie mogą trwać wieczne i Rowerowa demonstracja powraca na ulice Grudziądza. Już jutro przed Ratuszem o godz. 18.00 rozpocznie się kolejna Rowerowa Masa Krytyczna.