joomla templates top joomla templates template joomla

Trwa Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Dzisiaj rozpoczyna się Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza. Na mieszkańców i turystów czeka szereg atrakcji astronomicznych, muzycznych i tanecznych, a nawet świetlnych.

Dzisiaj Rowerowa Masa Krytyczna. Przejazdy dla rowerów to cel majowego przejazdu ulicami Grudziądza

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj kolejny przejazd ulicami Grudziądza Rowerowej Masy Krytycznej. Jak zawsze rowerzyści - tym razem po raz trzydziesty pierwszy – wyjada po równe prawa dla rowerzystów i równe drogi dla rowerów? Tym razem tematem będą przejazdy rowerowe, które są bardzo ważnym składnikiem infrastruktury rowerowej.

Już dzisiaj historyczna bitwa o Rządz. Wszystko w ramach festynu parafialnego

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj znowu rozegra się historyczna bitwa o Rządz. Wszystko w ramach festynu parafialnego To już kolejny festyn parafialny w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Rządzu. "Spotkajmy się nie tylko na modlitwie" pod takim hasłem proboszcz parafii na Rządzu zaprasza parafian i gości do uczestnictwa w parafialnym festynie. 

Pasjonaci kolejki już w najbliższy weekend będą mogli zobaczyć ogromna makietę

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Pasjonatów kolei i nie tylko zapraszamy na grudziądzką Marinę, gdzie 21 i 22 maja będzie można zobaczyć makietę modułową w skali 1:87. Na makiecie o długości 50 mb zostanie odwzorowany pewien fragment szlaku kolejowego wraz z całą infrastrukturą. Zainteresowani zobaczą: pociągi osobowe, pospieszne, towarowe i techniczne. 

Już w najbliższą sobotę nocne zwiedzanie Muzeum

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Muzeum Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W najbliższą sobotę "Noc Muzeów" w tym dniu sporo atrakcji, nowe wystawy, ale też stare ekspozycje. Serdecznie zapraszamy grudziądzan na Noc Muzeów, która rozpocznie się w sobotę, 14 maja w godz. 17.00 a zakończy równo o północy.

Na grudziądzkim Rynku otwarto wystawę „Rodzicielstwo bez barier”

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W Grudziądzu otwarto wystawę fotografii związaną z kampanią społeczno- informacyjną „Rodzicielstwo bez barier”. Ekspozycję zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego udostępniono na Rynku 29 kwietnia. 

Już w piątek kolejna odsłona „Z rockiem przez młodość”

Tomasz Nowak/eSerwis.info; foto/video: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W najbliższy piątek jak zawsze w Klubie Akcent odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie „Z rockiem przez młodość”. W tym roku podopieczni Macieja Gburczyka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Wystąpią w jubileuszowej edycji wydarzenia . 

Otwarcie trzeciego sezonu Nightskating w Grudziądzu już dzisiaj!

T.N/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj otwarcie trzeciego sezonu Nightskating Grudziądz Punktualnie o godz. 20.00 ruszy ulicami Grudziądza z placu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na osiedlu Lotnisko kolumna uczestników pierwszego w tym sezonie Nightskatinu. Planowany przejazd ulicami maista potrwa około godziny. 

Nagroda Długoszowskiego dla Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grudziądzka Fundacja na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej znalazła się w gronie laureatów nagrody im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego. Wyróżnienie wręczono po raz pierwszy podczas Warszawskich Dni Kawaleryjskich organizowanych w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W tym dniu rozpoczną się też obchody 240. rocznicy budowy Cytadeli

R.Ż/eSerwis.info; info: Urząd Miasta; Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na grudziądzkim Rynku odbędą się uroczystości patriotyczne. W tym dniu będzie możliwość zwiedzania grudziądzkiej Cytadeli,  która w tym roku obchodzi 240. rocznicę rozpoczęcia budowy. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się na grudziądzkim Rynku o godz: 11.00. 

Już jutro w pięknej scenerii Parku Miejskiego odbędzie się koncert orkiestr dętych

info Urząd Miasta, Grudziądz; fot/video: R.Ż/eGrudzaidz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej w Parku Miejskim w Grudziądzu odbędzie się koncert orkiestr dętych. Zabrzmią zarówno znane marsze, jak i szeroko pojęta muzyka rozrywkowa oraz taneczna. Nie zabraknie również popularnych utworów patriotycznych związanych z obchodzonym świętem państwowym.

Góra zamkowa zamieniła się w plan filmowy. Postacie z książki Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Wszystko z okazji Narodowego Czytania

R.Ż/eSerwis.info; fot Nadesłane/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grudziądzka Góra Zamkowa w poniedziałek zamieniła się w plan filmowy. Przy Wieży Klimek nakręcono specjalny film na wrześniowe Narodowe Czytanie „Quo Vadis”. W projekcie filmowym realizowanym w wyjątkowej scenerii Grudziądzkiej Góry Zamkowej udział wzięli nauczyciele oraz młodzież z grudziądzkiego hufca.