joomla templates top joomla templates template joomla

Już w piątek koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej

R.Ż/eGrudziadz.pl; info Urząd Miasta; foto/video: R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

To kolejny koncert tym razem na pożegnanie wakacji dla mieszkańców Grudziądza na skwerze przy ul. Mickiewicza odnowionym przez Grudziądzką Spółkę Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia. Od godziny 13 do 14.30 w piątek 28 sierpnia przy fontannie „Oskar i Roża’ wysłuchamy muzyki akordeonowej, przy współudziale saksofonu, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu.

Bańki mydlane na Marinie

info: Urząd Miejski; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grudziądzka Marina znalazła się na trasie Ogólnopolskiego Festiwalu Baniek Mydlanych. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 lipca w godz. 14.00-17.00. Na Marinie pojawi się beczkowóz z 200 litrami profesjonalnego płynu oraz animatorzy ze specjalnymi przyrządami do wykonywania ogromnych baniek. 

Alla Camera koncertował we Włoszech

Urząd Miejski w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grudziądzki chór Alla Camera wystąpił, na początku sierpnia br., z kilkoma koncertami w północnych Włoszech. Młodzi grudziądzanie mieli okazję zaprezentować swój repertuar w tak ważnych miejscach jak: Bazylika św. Marka w Wenecji, Bazylika św. Antoniego w Padwie, Katedra w Chioggi, główny plac ratuszowy w San Marino, czy też starożytny amfiteatr w Weronie. 

Koncert operetkowy w Ogrodzie Botanicznym

Tomasz Nowak/eGrudziadz.pl; info: Urząd Miasta włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Koncert operetkowy w Ogrodzie Botanicznym, to kolejna propozycja kulturalna w ramach grudziądzkiego Festiwalu „Lato na Starym Mieście”. Występ już w sobotę, 1 sierpnia o godz. 19.00.

Tym razem Rowerowa Masa Krytyczna wyjątkowo o 17.00! Rowerzyści będą odkrywali Grudziądz

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Rowerowa Masa Krytyczna w wakacyjnym wydaniu tym razem o nietypowej godzinie bo już o 17.00 wyruszy spod grudziądzkiego Ratusza. To pierwsza historyczna zmiana godziny. Od zawsze ostatni piątek miesiąca i godz. 18.00 tym razem musiały ustąpić ze względu na nietypową formę tej „Masy Krytycznej”, która tym razem przemieni się w Mini-rajd Rowerowy pt. "Rowerowi Odkrywcy Skarbów Grudziądza".

Trwa wielka Majówka na trawie 2015

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Urząd Miejski; fot: Edyta Serocka/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W tym roku na Rynku Głównym w Grudziądzu również wyrośnie trwa. Nie zabraknie atrakcji i mamy nadzieję, że pogoda dopisze. W ten weekend Święto Województwa i imprezy w całym regionie, w tym również w Grudziądzu nie zabraknie.