joomla templates top joomla templates template joomla

Jan Zwolicki - malarstwo

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Centrum Kultury Teatr Media w Grudziądzu

8 marca Klub Akcent Jan Zwolicki - malarstwo godz. 18.00 wstęp wolny

Malarskie wizje Jana Zwolickiego wypełniają motywy, których niejednoznaczny, niekiedy wręcz tajemniczy sens wciąga i zaciekawia. Wizja ta czerpiąc z realnego świata rozgrywając się w sferze prywatności nie od zaraz i nie zawsze ujawnia swoje znaczenie. Często pozostaje niejasny typ relacji zachodzącej miedzy bohaterami tej opowieści.

Twórczość Zwolickiego poprzez rodzaj malarskiej stylizacji wydaje się być osadzona w tradycji Nowej Figuracji. Obrazy często zdradzają swój fotograficzny rodowód. Nadano im jednak subiektywny i głęboko emocjonalny charakter. Wizja Zwolickiego nie jest chłodną relacją. Przeciwnie, wydaje się ona być rodzajem nostalgicznego wspomnienia zawierającego pewną dozę ironii.

Swobodny rysunek i impulsywnie użyty kolor jest żywiołem Zwolickiego. Artysta posługuje się nim z absolutną biegłością, operując niebywale szeroką gamą i zaskakującymi kontrastami temperatur. Aktywność artystyczna Jana Zwolickiego zaowocowała wieloma indywidualnymi wystawami zwłaszcza na terenie Niemiec.