joomla templates top joomla templates template joomla

Tramwaj wodny nie przypłynie do Grudziądza - będzie powódź

włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Nie susza ale powódź przeszkodzi w przypłynięciu tramwaju wodnego do Grudziądza. Tym samym wycieczki jakie miały mieć miejsce na Wiśle w Grudziądzu nie odbędą się. 
 
Jak informuje Zofia Chlebowska: 
 
- "po informacji z Zarządu Rejonu Dróg Wodnych w Gdańsku i Inspektoratu we Włocławku muszę odwołać tramwaj wodny. Prognozy nie dają żadnej szansy by tramwaj przypłynął i zrealizował swój program. Woda która minie Włocławek będzie miała wysokość 3,5 m, do Grudziądza dotrze z soboty na niedzielę i "wypłaszczy" się zaledwie o 50 cm , co oznacza, że u nas Błonia zaleje na całej szerokości, zatapiając przystanek z którego miał odpływać tramwaj".
 
Jak mówią organizatorzy: 
 
- "sprzedaliśmy ponad 2800 biletów zaledwie w 14 dni (bez internetu), przygotowaliśmy występ Kaszubów ze Stężycy, mieliśmy zespół który zagrałby "Parostatkiem", przewodników społecznie opowiadających podczas rejsu, ale też Mariusza z grupą w mundurach AK, a dla nich panie ubrane na lata 50-te, trzy postaci z Rejsu w tym "kaowiec-wodzirej" i 2 solenizantów urodzinowych, z którymi pilibyśmy szampana na pierwszym rejsie. Wszystko na marne, cała praca 2 miesięcy na nic".
 
Nie jest znany ewentualny, inny termin przypłynięcia tramwaju wodnego do Grudziądza, dlatego organizatorzy proszą o zgłaszanie się z biletami do Biuro Podróży TINA w Grudziądzu w celu zwrotu biletów.