joomla templates top joomla templates template joomla

„Moja karta rowerowa”

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altBlisko 60 uczniów klas IV Szkoły Podstawowej Nr 7 na Strzemięcinie otrzymało dziś, tj. 9 czerwca dokument uprawniający do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Pierwsze „prawo jazdy” wręczyli wspólnie m.in. Jan Przeczewski, Komendant Straży Miejskiej oraz Ewa Gawrział, Dyrektor Szkoły.
Na spotkaniu, Strażnicy Miejscy przekazali również kamizelki odblaskowe i paszporty rowerowe, czyli dokumenty zawierające dane identyfikacyjne roweru i podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

- Przeszliście pomyślnie egzamin, który zweryfikował Waszą wiedzę na temat zasad ruchu drogowego oraz praktyczne umiejętności związane z jazdą rowerem. Karta rowerowa to dowód na to, że jesteście przygotowani do korzystania z jednośladów – mówił komendant Jan Przeczewski. Przypomnijmy, Wydział Edukacji, wspólnie ze Strażą Miejską i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego prowadzi na terenie Grudziądza edukacyjny program komunikacyjny pn. „Moja karta rowerowa”. Zagadnienia z zakresu ruchu drogowego omawiane są w szkołach podstawowych na 20 godzinach lekcji techniki. W 2010 r. z akcji skorzystało blisko 1000 uczniów, z kolei w br. jest ich już ponad 500.