joomla templates top joomla templates template joomla

Atrakcje na Dzień Dziecka

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Z okazji Dnia Dziecka najmłodszych zapraszamy na przejażdżkę wesołym tramwajem, cykl imprez do grudziądzkiego Muzeum, festyn rodzinny na plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim oraz spektakl teatralny. Dodatkowo, 1 czerwca otwarty zostanie bezpieczny Plac Zabaw Muszkieterów.

Wesoły tramwaj kursował będzie na trasie Tarpno – Rządz w godz. od 9.30 do 16.00 i zatrzymywał się na wszystkich przystankach. W pojeździe upominki dzieciom rozdawać będą bajkowe postacie. Atrakcje przygotowuje Wydział Transportu Urzędu Miejskiego.

W Muzeum zaplanowano zajęcia dla najmłodszych, zwiedzanie ekspozycji oraz otwarcie wystawy pt. „Gry i zabawki okresu PRL”. Dla uczestników przygotowano interaktywne warsztaty z możliwością zabawy wybranymi eksponatami. Dzieci obejrzą zapomniane zabawki, tj.: wańka-wstańka, matrioszka, kalejdoskop, stereoskop, a także wezmą udział w zabawach, zagadkach i łamigłówkach związanych z ekspozycją. Starsi uczestnicy poznają sekrety działania i wykonanie niektórych zabawek, np. projektora czy gramofonu. Przewidziane są także warsztaty techniczne wypalania w drewnie. Dodatkową atrakcją będzie wyświetlanie bajek na diaskopie. Otwarcie ekspozycji „Gry i zabawki okresu PRL” odbędzie się o godz. 12.00. Muzeum prowadzi również zapisy na warsztaty edukacyjne towarzyszące wystawie, które przeprowadzone zostaną 7 i 11 czerwca br. Uczestników zgłaszać można pod nr tel.: 56 46 50 63.

Festyn rodzinny rozpocznie się w niedzielę, 29 maja br. o godz. 14.00 na plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim. W programie znajduje się m. in. pokaz iluzjonistyczny, żonglerski oraz malowanie twarzy. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami, warsztatach garncarskich, karaoke, przejażdżkach łodziami wiosłowymi i łodzią motorową, a także skorzystać z quadów i dmuchanej zjeżdżalni. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Restauracja „Plaża”.

Najmłodszych zapraszamy także do obejrzenia spektaklu pt. „O kocie w butach” w reżyserii Jerzego Rochowiaka, które zostanie wystawione 1 czerwca o godz. 18.00 w CK Teatr. Przedstawienie jest opowieścią o sprytnym kocie i jego przyjacielu, Janku. Sztuka eksponuje bajkowy urok powieści, a zarazem uwzględnia oczekiwania młodych widzów, zafascynowanych adaptacjami filmowych bajek i baśni. Widowisko angażuje uwagę, wzrusza i bawi. Jest projekcją świata pogodnego, choć wymagającego trudnych wyborów, śmiałości, zdecydowanego działania. Sceniczna baśń jest tajemnicza, pociąga magią, jaką można znaleźć tylko w teatrze.

Ponadto, 1 czerwca o godz. 14.00 nastąpi uroczyste otwarcie Placu Zabaw Muszkieterów znajdującego się przy ul. Królewskiej. Skwer jest nowoczesnym obiektem wyposażonym w certyfikowane urządzenia o wartości ok. 30 tys. zł, które ufundowała Fundacja Muszkieterów założona z inicjatywy przedsiębiorców prowadzących sklepy spożywcze Intermarché oraz sklepy „Dom i ogród" Bricomarché.
Biuro Prezydenta