joomla templates top joomla templates template joomla

Bieg im. Bronisława Malinowskiego

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW XXVIII Międzynarodowym Biegu Ulicznym im. Bronisława Malinowskiego wzięło udział ponad 4 tys. zawodników. Biegaczom kibicowali m.in. medaliści Igrzysk Olimpijskich: Marcin Woronin, Marian Sypniewski, Kazimierz Zimny i Jan Jaskulski, dawni przyjaciele i znajomi Bronisława Malinowskiego. Do Grudziądza przyjechali również przedstawiciele 11 z 15 szkół noszących imię Bronisława Malinowskiego, którzy rywalizowali ze sobą w biegu na 1000 m, a także ok. 50- osobowa grupa młodzieży polskiego pochodzenia z Litwy.   

Odbyło 14 biegów na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowali członkowie polskiej kadry narodowej, a także zawodnicy z Kenii, Etiopii, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Pierwsze miejsce w biegu głównym wśród kobiet zdobyła Hdovchenk Tatiana z Ukrainy, drugie Jaogueline Nytepi z Kenii i trzecie Ciołek Agnieszka z Wrocławia. Wśród panów najszybszy okazał się Tunz Stephen z Kenii, drugi na mecie był Cosmas Kyera również z Kenii, a na trzecim miejscu uplasował się Babauyka Aleksander z Ukrainy.

Po raz pierwszy biegi uliczne imienia Bronisława Malinowskiego zorganizowano w 1982 roku.

Warto dodać, że organizatorzy Biegu otrzymali dofinansowanie w wysokości 45 tys. zł z Urzędu Miejskiego w ramach konkursu na organizację imprez sportowych.