joomla templates top joomla templates template joomla

Biegi pod patronatem Prezydencji

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altXXX Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego zostały objęte patronatem Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. O takim wyróżnieniu zadecydowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

O mecenat mogły się ubiegać podmioty publiczne i gospodarcze, organizacje społeczne, jednostki samorządowe i inne instytucje. Warunkiem była organizacja przedsięwzięć, które przyczynią się do promocji Prezydencji Polski w Unii Europejskiej wśród społeczeństwa w Polsce i za granicą.

- Decyzja Ministerstwa, to ogromne wyróżnienie dla Grudziądza i władz GKS „Olimpia”, które organizują zawody. Dzięki temu nasze miasto będzie promowane nie tylko w Polsce, a także w Europie. Samorząd z tego tytułu nie poniesie żadnych kosztów finansowych, jedynie Klub zostanie zobligowany do właściwego posługiwania się logo, zapewnienia stoiska do dystrybucji materiałów promocyjnych, sporządzenia sprawozdania i dokumentacji fotograficznej – mówi prezydent Robert Malinowski.

Przypomnijmy, Biegi im. Bronisława Malinowskiego zostaną zorganizowane w Grudziądzu 17 września br. Każdego roku bierze w nich udział zarówno młodzież, jak i wszyscy pasjonaci sportu i biegania, na czele z Prezydentem Grudziądza Robertem Malinowskim, bratem lekkoatlety.

Warto dodać, że w całej Polsce patronat Prezydencji Polski w Unii Europejskiej otrzymało jedynie 37 imprez sportowych.
Biuro Prezydenta