joomla templates top joomla templates template joomla

RIO zaskarżyła do Sądu uchwałę Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Grudziądza. Jej zdaniem jest ona opracowana w oparciu o nierealistyczne założenia

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wieloletnia Prognoza Finansowa dla Grudziądza jest opracowana w oparciu o nierealistyczne założenia – zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, która zaskarżyła uchwałę Rady Miejskiej Grudziądza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Kolejny raz zgrzyta na linii Grudziądza – Regionalna Izba Obrachunkowa. 

Grudziądzki Szpital ma "darmową reklamę" w ogólnopolskich mediach. W Teleexpressie wspomniano o 120-milionowej pożyczce Szpitala

T.W./eSerwis.info; za: Teleexpress/TVP; screen: teleexpress.tvp.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

O Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu znowu głośno w ogólnopolskich mediach. Tym razem za sprawą nowej 120 milionowej pożyczki pod zastaw budynków. Grudziądz kolejny raz pojawia się w Teleexpressie, tym razem w związku z nową 120-milionową pożyczką konsolidacyjną braną pod zastawa budynków szpitalnych.

Gadżety to niewątpliwie dobra strona wiceprezydenta Marka Sikory. Tym razem przyniósł na sesję drzewo. Czego jeszcze można się spodziewać?

R.Ż/eSerwis.info; info Urząd Miejski, fot/video: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Na ostatnią sesję Rady Miejskiej Grudziądza wiceprezydent Marek Sikora przyszedł z dosyć pokaźnym kawałkiem drzewa. Przyniesiona „roślina” wzięła udział w prezentacji dotyczącej opłat za wycinkę drzew. Nie jest to pierwszy raz, kiedy wiceprezydent używa „gadżetów” w trakcie swoich wypowiedzi. 

Marek Nowak nie pozwolił skopiować radnym „tajnej umowy” więc ją przeczytali i nagrali, aby posłuchać jej w domu. W lektora wcielił się radny Maciej Glamowski

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Nietypowe wydarzenia miało miejsce w Refektarzu grudziądzkiego Urzędu Miejskiego. Radni nie mogąc skopiować „tajnej umowy” postanowili ją przeczytać i nagrać aby móc jej posłuchać w domu. W rolę lektora wcielił się radny Maciej Glamowski.

Szpital weźmie 120-milionową pożyczkę pod zastaw kolejnej części Szpitala. Jak zagłosują radni PO? Warunki umowy są "tajne" i radni nie znają jej zapisów

R.Z/eSerwis.info; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Szpital weźmie nową pożyczkę, której zabezpieczeniem ma być część grudziądzkiego Szpitala. To kolejna pożyczka „pod zastaw”. Czy istnieje możliwość utraty lecznicy w przypadku opóźnień w spłacie zobowiązań? Takie pytanie zadaje coraz więcej osób. Na ostatnim - burzliwym - posiedzeniu Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej Grudziądza.

Czy chcielibyście mieć za prezydenta Grudziądza posła Tomasza Szymańskiego? Według posła Lenza to kolejny etap kariery politycznej kolegi z Grudziądza - prawdopodobnie

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

„Czy chcielibyście mieć za prezydenta posła Tomasza Szymańskiego”? z takim pytaniem być może będą musieli się zmierzyć grudziądzcy wyborcy w nadchodzących wyborach, w których prezydent Robert Malinowski najprawdopodobniej nie wystartuje i to z kilku powodów. 

Strażacy apelują. Przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków

T.N./eSerwis.info; info: PSP, Grudziądz; fot: Archiwum/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to, niestety, wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z dużą aktywnością czynnika ludzkiego w tym sektorze.

Marek Nowak nie będzie brał więcej udziału w politycznych spotkaniach, dyskusjach. Lekarze odchodzą ze Szpitala, a to wynik kampanii mowy nienawiści - zdaniem dyrektora

T.W./eSerwis.info; info: Szpital Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziązu wystosował oświadczenie, w którym informuje, że ze szpitala odchodzą lekarze, co jest związane z kampanią mowy nienawiści zawierającej kłamstwa na temat działalności szpitala.

W piątek nauczyciele "idą na wagary". W tym dniu pedagodzy odejdą od tablic i zastrajkują w obronie miejsce pracy i wyższej płacy. Co z dziećmi?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W piątek 31 marca strajkujący pracownicy oświaty odejdą od tablic i nie będą prowadzili lekcji. Udział w proteście zapowiedziała spora rzesza pedagogów. Co w takim razie stanie się z dziećmi? W piątek ogólnopolski strajk nauczycieli, w tym roku wbrew wieloletniej tradycji, to nauczyciele nie pójdą do pracy, a tylko przy okazji uczniowie nie pójdą do szkoły - zmieni się jedynie termin „wagarów”. 

Tak niedługo mogą wyglądać Błonia nad Wisłą. Miasto nie radzi sobie z leśnymi budami, psimi kupami, wysypiskiem na Spichrzowej. Poradzi sobie z 8 kilometrami nabrzeża Wisły?

R.Z/eSerwis.info; fot: Urząd Miasta, Poznań, fot: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Tak mogą niedługo wyglądać Błonia nad Wisłą, mogą ale nie muszą. Po wprowadzeniu zgody na spożywanie alkoholu w Poznaniu są momenty, kiedy służby miejskie łapią się za głowę. Radni wprowadzili, służby nie zawsze nadążają. 

Głupi i nieodpowiedzialny pomysł? Czy oczekiwana przez mieszkańców decyzja? Niedługo na Błoniach nad Wisłą może zaroić się od spożywających alkohol

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Od jakiegoś czasu trwa ogólnopolska dyskusja o spożywaniu trunków o niskiej zawartości alkoholu takich jak piwo, w wyznaczonych miejscach. Na pomysł legalizacji picia tego typu alkoholu wzdłuż nabrzeża Wisły w Grudziądzu wpadli dwaj radni Paweł Napolaski i Jakub Kopkowski. 

Miał być zysk no i się nie udało. Miasto musi dopłacić kolejne niezaplanowane 2,5 miliona - na razie. Planowane są kolejne pożyczki pod zastaw budynków Szpitala

R.Ż/eSerwis.info; fot: Gerard Szukay/egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dyrektor Marek Nowak zapowiadał, że grudziądzki Szpital po restrukturyzacji będzie wykazywać zysk, ale najpierw zabrakło pieniędzyna pensje dla lekarzy i obsługę transakcji przeniesienia nieruchomosci do GIM, a teraz brakuje na pokrycie straty z lat poprzednich.

"Parku Szczęścia" nie będzie, za to powstanie "Bukowa Aleja Mieszkańców", w której będzie można posadzić drzewo z tabliczką z imieniem i nazwiskiem

R.Ż/eSerwis.info; info/foto: Urząd Miasta; Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Jeszcze w zeszłym roku Miasto odrzuciło pomysł tzw. "Parku Szczęścia", jaki miał powstać według pomysłodawców w okolicach nadwiślanej Mariny. Pomysł powraca, ale w nieco innej formie, a więc w postaci "Bukowej Alei Mieszkańców", gdzie podobnie jak w poprzednim pomyśle każdy będzie mógł na posadzonym drzewie umieścić swoją imienną tabliczkę.