joomla templates top joomla templates template joomla

CK teatr Grudziądz

Monika włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

alt Kolejna propozycja CK Teatr to zajęcia na scenie. I tu ponownie zapraszamy nie tylko tych, którzy wykazują szczególne zainteresowanie teatrem, bowiem całość skierowana jest do szerokiego grona młodych ludzi. Spotkania prowadzić będzie reżyser bajek Zbigniew Kulwicki, który przekaże uczestnikom część swojej teatralnej wiedzy. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją do przełamania strachu przed publicznymi występami, poćwiczyć będzie można dykcję oraz sprawdzić swoje, być może ukryte, talenty aktorskie. Zapraszamy młodych ludzi w wieku od 14 do 21 lat.

11 lutego Klub Akcent Dubska – koncert reggae godz. 19.30 bilety 10zł
DUBSKA - to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Grupa ma na koncie 3 płyty i setki koncertów w całej Polsce oraz koncerty zagraniczne: Czechy, Austria, Rosja, Grecja. Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Największą popularność zespół zdobył po wydaniu w 2006 roku płyty "Avokado". Utwór tytułowy przez kilka miesięcy znajdował się na liście przebojów radiowej "Trójki". Piosenki z płyty "Avokado" były regularnie emitowane przez wiele stacji radiowych, takich jak Radio Bis (dzisiejsze Radio Euro), Antyradio, czy regionalne rozgłośnie Polskiego Radia. Niemal 4 lata minęły od nagrania przez grupę Dubska płyty „Avokado”. W międzyczasie zespół nagrał płytę po rosyjsku z Gerbertem Moralesem, kultową postacią rosyjskiej sceny muzycznej, liderem moskiewskiej grupy Jah Division. Grupa zagrała przez ten czas wiele koncertów, w tym kilka koncertów w Moskwie, występowali nawet na największym festiwalu rosyjskim – NASHESTVE w ramach sezonu polskiej kultury w Rosji.

Siłą zespołu jest melodyjność ich utworów, jak i oryginalnie napisane, bezpretensjonalne, zabarwione specyficznym humorem teksty. Zespół potrafi połączyć tradycję muzyki reggae z własnym podejściem do tematu i szerokimi inspiracjami od reggae, przez muzykę lat 80-tych, rock'n'roll, soul, blues po akustyczną balladę. 14 lipca 2010 ukazał się najnowszy krążek zespołu zatytułowany "Loko-Loko". Muzycy pracowali nad repertuarem na ten album przez ostatnie lata, pielęgnując i rozwijając swój styl, który choć zanurzony w muzyce reggae, to czerpie inspiracje z wielu źródeł: „Słuchając niektórych piosenek można poczuć, że ludzie ją wykonujący grają i śpiewają swoje życie. Powstaje wtedy muzyka wolna od kalkulacji, nie przefiltrowana, czysta energia, płynąca z serca, które zna historie smutne i dramatyczne, a także wesołe i beztroskie. Dlatego kocham roots reggae, a po za tym The Beatles, Dezertera, folk cyganów węgierskich, czarny soul z lat 60 tych i przedwojenne tanga argentyńskie” - mówi Dymitr „Dymol” Czabański – wokalista i gitarzysta grupy, a także autor większości tekstów.