joomla templates top joomla templates template joomla

Dzień Przewodnika Turystycznego

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądz będzie gospodarzem wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Uroczystości pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostaną zorganizowane w Urzędzie Miejskim w najbliższą sobotę, 19 lutego br. W spotkaniu w imieniu Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego weźmie udział wiceprezydent Przemysław Ślusarski.

Z kolei w niedzielę, tj. 20 lutego br., zapraszamy mieszkańców miasta i turystów na spacer „Szlakiem historii Grudziądza”.  Wyprawa rozpocznie się od Al. 23 Stycznia, na wysokości Informacji Turystycznej, o godz. 12.00.

Przypomnijmy, Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji na Cyprze. Ideą Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest prezentacja pracy przewodnika lokalnym społecznościom i lokalnym władzom, a także uświadamianie gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów,
a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.