joomla templates top joomla templates template joomla

Firma przez Internet

grudziadz.pl ; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Mieszkańcy Grudziądza, którzy będą chcieli zarejestrować własną działalność gospodarczą, od 1 lipca mogą to zrobić za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo, przy dopełnianiu formalności, część urzędowych zaświadczeń zastąpią zwykłymi oświadczeniami.

Osoba zakładająca działalność gospodarczą może skorzystać ze strony www.firma.gov.pl lub www.ceidg.gov.pl . Jeden wniosek umożliwia nie tylko rejestrację firmy, ale także zgłoszenie płatnika składek do ZUS, KRUS, urzędu skarbowego oraz uzyskanie REGON-u w GUS. W wielu przypadkach wystarczy deklaracja osoby, że spełnia określone wymagania.

Przypomnijmy, CEIDG, tj. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, to system rejestracji i ewidencji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Do jego zadań należy również:
udostępnianie informacji o przedsiębiorcach i innych podmiotach w zakresie wskazanym w ustawie, umożliwienie wglądu do danych bezpłatnie udostępnianych przez Centralną Informację Krajowego Rejestru sądowego, umożliwienie ustalenia terminu i zakresu zmian wpisów w CEIDG oraz wprowadzającego je organu.
Biuro Prezydenta