joomla templates top joomla templates template joomla

Inauguracja koncertów niedzielnych

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W najbliższą niedzielę, tj. 20 września o godz. 17.00 w CK Teatr Zespół Kameralny Orkiestry im. Johanna Straussa z Bydgoszczy zainauguruje cykl Koncertów Niedzielnych. Od godz. 18.30 będzie można zwiedzać Teatr z przewodnikiem.

Zespół Kameralny Orkiestry im. Johanna Straussa zagra najpopularniejsze kompozycje muzyki operowej i operetkowej. Znajdzie się również coś dla miłośników melodii z lat dwudziestych. Orkiestra im. Johanna Straussa, występująca również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich Marka Czekały, powstała w 1995r. Jest zespołem wszechstronnym, wykonującym bardzo różnorodną muzykę: od klasyki, przez muzykę salonową i filmową aż do rocka. W zależności od potrzeb, jej skład od kilku osób rozrasta się do kilkudziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej. W Grudziądzu zaprezentuje się kameralny skład Orkiestry. Na scenie wystąpi również Agnieszka Olszewska - sopran i Marcin Naruszewicz - tenor.

Koncert poprzedzi uroczyste wręczenie statuetki Przyjaciela Teatru. W tym roku laureatem tego honorowego tytułu jest firma „Venture Industries”. Po występie bydgoskiego zespołu będzie można zwiedzić teatr „od kuchni”. Gmach tej instytucji kryje w sobie wiele ciekawych, niedostępnych na co dzień pomieszczeń, tj. kieszeń sceniczna, kulisy, garderoby, nastawnia, orkiestron, pomieszczenia pod sceną i studio produkcji telewizyjnej.