joomla templates top joomla templates template joomla

Joe Chala w Szkole Podstawowej Nr 3

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

21 marca w naszej szkole gościliśmy podróżnika Joe Chala, spotkanie z nim było bardzo interesujące. Pokazał nam wiele cennych eksponatów dotyczących życia rdzennej ludności Australii – Aborygenów. Z ciekawością słuchaliśmy i oglądaliśmy różne przedmioty, np. bumerangi, ozdoby, kije, owoc baobabu, itp.

Najpiękniejszym eksponatem był Order Złotej Podwiązki wysadzany drogimi kamieniami. Opowiedział nam również o codziennym życiu Aborygenów, ich kulturze i wydarzeniach historycznych. Obejrzeliśmy też film o podwodnych mieszkańcach oceanu, który nakręcił Pan Chal podczas jednej ze swoich podróży. Po prezentacji uczniowie zadawali interesujące pytania dotyczące przygód i wrażeń z wędrówek, jakie odbył na dalekim kontynencie.

Wizyta podróżnika sprawiła, że wiele dzieci zapragnęło w przyszłości również udać się na taką wycieczkę i na własne oczy zobaczyć miejsca, o których wspominał. Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała panu Joe za piękną prezentację Australii i wspaniałe opowieści i zaprosiła na kolejną wizytę.