joomla templates top joomla templates template joomla

Kontrola toalet publicznych

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W wyniku przeprowadzonych kontroli toalet miejskich podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian w ich funkcjonowaniu od 1 lipca br. Zostaną zlikwidowane szalety przy ul. Piaskowej i Legionów oraz zmienią się godziny otwarcia punktów przy Al. 23 Stycznia i ul. Spichrzowej.

Nadzór nad toaletami publicznymi w naszym mieście sprawuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

- Sanepid wielokrotnie wyrażał negatywne opinie szczególnie na temat tych szaletów umiejscowionych poniżej poziomu terenu. Niestety, nawet duże nakłady finansowe na remonty nie gwarantują osiągnięcia w pomieszczeniach przy ul. Legionów i Piaskowej satysfakcjonujących efektów sanitarno – higienicznych ze względu na ich usytuowanie w podziemiach bez dostępu światła dziennego i ze złą wentylacją. Dlatego podjęliśmy decyzję o ich zamknięciu – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW.

Modernizacja toalet będzie realizowana w miarę posiadanych środków finansowych. Celem jest stworzenie w mieście sieci toalet bezobsługowych: nowoczesnych, higienicznych i dostępnych dla osób niepełnosprawnych. Szalet na Al. 23 Stycznia, który jest najbardziej uczęszczany ma jako pierwszy zostać zastąpiony nowoczesną, modułową toaletą.

Nowe godziny otwarcia toalet publicznych zostały dostosowane do czasu ruchu w śródmieściu, determinowanego godzinami pracy oraz do potrzeb turystów w sezonie wiosenno/letnim:
• Al. 23 Stycznia:
- kwiecień – wrzesień: dni robocze godz. 10.00 – 18.00, sobota, niedziela godz. 10.00 – 14.00,
- październik – marzec: dni robocze godz. 10.00 – 17.00, sobota godz. 10.00 – 14.00, niedziela – nieczynne.

• ul. Spichrzowa:
- kwiecień – wrzesień: dni robocze godz. 9.00 – 17.00, sobota, niedziela godz. 9.00 – 16.00,
- październik – marzec: dni robocze w godz. 8.00 – 16.00, soboty, niedziele nieczynne
• ul. Królowej Jadwigi: codziennie, 24 h na dobę czynny jest szalet wolnostojący.
Biuro Prezydenta