joomla templates top joomla templates template joomla

Letnie warsztaty w Muzeum

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zapraszamy na cykl letnich warsztatów edukacyjnych, które rozpoczną się 5 lipca w grudziądzkim Muzeum.

Na pierwszych zajęciach pt. „Ziemiankowe malarstwo” uczestnicy poznają obrazy twórców z naszego regionu oraz dowiedzą się, co to jest pejzaż i czy martwa natura zawsze jest bez życia. W części warsztatowej natomiast stworzą własne prace wykorzystując zieleninę z domowego ogródka.

Lekcje pt. „Magiczna kula” odbędą się 12 lipca i są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Chętni udadzą się na spacer błoniami nadwiślańskimi połączony z opowiadaniem na temat grudziądzkich spichrzy i budynku Muzeum. W trakcie wycieczki zebrane zostaną skarby natury, które posłużą, wraz z osobistymi pamiątkami, do stworzenia ze słoika magicznej kuli.

Warsztaty pt. „Skrzynia skarbów” poświęcone grudziądzkiemu rzemiosłu zaplanowano 19 lipca. W programie znajduje się m. in. wykonanie pudełka ze sznurkową płaskorzeźbą.

Cykl letnich zajęć edukacyjnych zakończy spotkanie pt. „Jestem malarzem”, które zorganizowane zostanie 26 lipca. Na warsztatach uczestnicy porozmawiają na temat kolorów i kształtów, a następnie namalują własne obrazy na płótnie.
Biuro Prezydenta