joomla templates top joomla templates template joomla

MRR wszczęło kontrolę ws. średnicówki

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wszczęło kontrolę w sprawie sposobu oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie budowy II Etapu Trasy Średnicowej przeprowadzonej przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. To odpowiedź ministra na pismo prezydenta w tej sprawie.

Przypomnijmy, w lipcu br. Prezydent Robert Malinowski spotkał się w Warszawie z wiceministrem Rozwoju Regionalnego, Adamem Zdziebłem, od którego domagał się wyjaśnienia sprzeczności w dokumentach podległego mu CUPT-u. Po ponownej ocenie projektu, która była wynikiem wcześniejszego protestu, Prezydent Miasta otrzymał pismo informujące o zwiększeniu liczby punktów o 4, które pozycjonują nasz wniosek na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Prezydent jednak uznał, że wyjaśnienia wymaga kwestia kolejnych 4 punktów, które ta sama instytucja, czyli Centrum Unijnych Projektów Transportowych, uwzględniła na etapie procesu odwoławczego.
Zdaniem włodarza CUPT naruszył przepisy, dotyczące sposobu przeprowadzenia oceny naszego dowołania w tej sprawie, co w konsekwencji skutkowało nie przyznaniem dodatkowych 4 punktów w kryterium tzw. komplementarności. To z kolei spowodowało, że grudziądzka inwestycja nadal znajduje się na liście rezerwowej.

Władze Grudziądza wniosły również skargę w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, także toczyły się rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury.    Prezydent w ten sposób wykorzystuje wszystkie możliwe procedury dostępne dla samorządu w walce o środki unijne na tę kluczową inwestycję.