joomla templates top joomla templates template joomla

Niedzielne zwiedzanie Cytadeli

grudziadz.pl ; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altTrwa wakacyjna akcja pt. „Niedzielny Odkrywca” organizowana przez Wojskowe Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Rawelin”, w ramach której można zwiedzić grudziądzką Cytadelę. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę, tj. 7 sierpnia br.

Zwiedzanie rozpoczyna się w każdą niedzielę wakacji o godz. 10.00 przy głównej bramie obiektu. Przed wyruszeniem należy wpisać się na listę oraz opłacić wejściówkę. Cena biletu normalnego wynosi 6 zł, ulgowego 3 zł. Uczestnicy po 14 roku życia powinni posiadać przy sobie dokument tożsamości. Osoby, które nie ukończyły 14 lat mogą wziąć udział w akcji pod opieką dorosłego opiekuna.

Trasa zwiedzania obejmuje w większości chodniki i podziemne korytarze, dlatego zalecamy założyć wygodny strój turystyczny, w tym sweter bądź kurtkę, czapkę oraz sportowe obuwie. Warto zaopatrzyć się także w latarkę.

Przypomnijmy, akcja „Niedzielny Odkrywca” rozpoczęła się w kwietniu br. Ze względu na duże zainteresowanie, Cytadela jest otwarta dla zwiedzających w każdą niedzielę wakacji. Fortyfikacje mogą obejrzeć 2 grupy, liczące do 30 osób każda.
Biuro Prezydenta