joomla templates top joomla templates template joomla

Obchody Święta Województwa

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Z okazji Święta Województwa Kujawko-Pomorskiego zapraszamy mieszkańców na obchody, które w naszym mieście odbędą się 11 czerwca br. w godz. od 15.00-17.30 przy Flisaku.

W ramach święta zaplanowano opowiadania o gwiazdach, planetach i kosmosie pt. „Początki wszechświata”, „Układ Słoneczny” oraz „Ziemia”, które poprowadzą przedstawiciele Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na uczestników czekają także liczne atrakcje, takie jak happening „Gwiezdne wojny”, występy wokalne i pokazy iluzji, a także konkurs wiedzy o wszechświecie oraz o ziemi. Podobne imprezy organizowane są również w innych miastach na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ponadto, 11 czerwca odbędzie się wycieczka autokarowa „Kujawy - Pomorze" obejmująca atrakcje turystyczne naszego regionu. Impreza krajoznawcza organizowana jest przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. Zbiórkę zaplanowano na godz. 7.45 przy Flisaku. Koszt udziału w imprezie to 39 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ciepły posiłek. Rajd rowerowy „Na wzgórze królów", który odbędzie się 12 czerwca o godz. 10.00 ma natomiast przybliżyć walory województwa. Trasa obejmuje miejscowości powiatu grudziądzkiego i chełmińskiego. Kulminacją wycieczki będzie wizyta na „Wzgórzu królów", skąd rozpościera się znana od średniowiecza panorama miasta i widok na środkową część Pomorza Nadwiślańskiego i dolinę Wisły. Podczas rajdu przewodnicy turystyczni przybliżą uczestnikom historię i charakterystykę okolic.

W Muzeum 7 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się wykład wraz z prezentacją multimedialną poświęcony m.in. symbolom Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tego dnia od godz. 10.00-16.00 w ramach bezpłatnego zwiedzania czynne będą również wszystkie ekspozycje.

Warto dodać, że Święto Województwa przypada 7 czerwca. Jest to dzień upamiętniający wizytę papieża Jana Pawła II w 3 miastach naszego regionu.
Biuro Prezydenta