joomla templates top joomla templates template joomla

Papieska „klasa”

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zapraszamy na specjalną lekcję poświęconą nauczaniu błogosławionego Jana Pawła II, która zostanie zorganizowana w Grudziądzu. Szkolne ławki, a na nich papieskie dokumenty pojawią się na miejskim Rynku, 8 czerwca br., godz. 15.00-18.00.

Scenariusz nietypowych zajęć przewiduje m.in. wspólną modlitwę, prezentację filmu lub nagrania audio z nauczaniem Jana Pawła II przy jednoczesnym głośnym czytaniu przez mikrofon. Dodatkowo, każdy będzie mógł podejść do szkolnej ławki i zapoznać się z treścią papieskich publikacji.

Chętni, którzy zechcą wziąć udział w spotkaniu otrzymają legitymację ucznia Jana Pawła II z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz okolicznościową pieczątką. Dla najmłodszych organizatorzy przewidują gry o tematyce związanej z błogosławionym. Na zakończenie zostanie odśpiewana „Barka” oraz wypuszczone papieskie balony.

Warto dodać, że podobne „klasy” powstaną także w innych miastach Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem inicjatywy będzie zachęcanie do głębszego poznania sylwetki polskiego papieża, który został wyniesiony na ołtarze 1 maja.