joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwsze iluminacje na budynkach

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Trwają prace związane z wykonaniem systemu iluminacji świetlnej na Spichrzach, Bramie Wodnej, Muzeum oraz elewacji frontowej budynku CK Teatr i Kościoła p.w. Niepokalanego Serca N.M.P.

Do tej pory zainstalowano oświetlenie ledowe na budynku Teatru oraz częściowo zamontowano oprawy iluminacyjne na słupach wokół Kościoła p.w. N.M.P. W tej chwili firma prowadzi prace związane z układaniem okablowania opraw iluminacyjnych wzdłuż budynków Spichrzy, rozpoczęła także montaż opraw doziemnych.

Początkowo zakładano, że wszystkie roboty zakończą się do końca maja br., jednak w związku z przedłużającą się procedurą wyłonienia wykonawcy oraz protesty mieszkańców Spichrzy, mimo uzyskanej zgody właścicieli obiektów i koniecznością przeprowadzenia korekty przebiegu tras kablowych termin został przedłużony. Uruchomienie i regulacja poszczególnych elementów iluminacji jest możliwa po zapadnięciu zmroku, co skraca czas pracy, dlatego roboty zakończą się prawdopodobnie do końca wakacji.

Wykonawcą zadania o wartości blisko 1 mln zł jest konsorcjum firm LBL S.C. ze Szklarskiej Poręby oraz Przedsiębiorstwo Robót Eklektycznych „Elektrochem” Sp. z o.o. z Grudziądza.
Biuro Prezydenta