joomla templates top joomla templates template joomla

Planeta Energii dla dzieci

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrzypominamy, że 6 i 7 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Sienkiewicza stanie „Planeta Energii”, do której zapraszamy najmłodszych mieszkańców Grudziądza.

Do interaktywnego miasteczka w godz. 9.00-14.00 zaproszeni zostaną uczniowie szkół podstawowych, natomiast od godz. 15.00-18.00 „Planeta Energii” otwarta będzie dla wszystkich mieszkańców Grudziądza.

W ramach akcji staną dwa namioty sferyczne o łącznej powierzchni 140 m², w których zostanie zorganizowane kino 3D oraz animacje i pokazy. Uczestnicy imprezy dowiedzą się co to jest energia elektryczna, jak ją wytwarzać, oszczędzać i bezpiecznie obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi. Na „Planetę” wprowadzi dzieci trójwymiarowy film o Energoludkach. Poznając historię kosmitów najmłodsi dowiedzą się jakie konsekwencje niesie za sobą nieracjonalne używanie energii. W strefie drugiej, goście, pod okiem wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wezmą udział w eksperymentach naukowych, dzięki którym przeniosą się w niesamowity świat energii elektrycznej. Dzieci wykonają doświadczenia m.in. związane z powstawaniem prądu i sposobami jego wytwarzania. Każdy odwiedzający miasteczko dowie się także jakie materiały przewodzą prąd, jakie zjawiska towarzyszą jego przepływowi oraz czy energię elektryczną można zmagazynować.

Warto dodać, że organizatorem akcji, która uzyskała patronat Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Grudziądza jest Grupa ENERGA.