joomla templates top joomla templates template joomla

Podsumowali Dni Kopernikowskie

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altW Ratuszu zorganizowano podsumowanie XXXIX Dni Kopernikowskich w Roku Jana Heweliusza 2011. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji, Sebastian Soberski, Kierownik Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu, Maciej Mikołajewski, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Astronomicznego oraz przedstawiciele grudziądzkich szkół.

W refektarzu zaprezentowano, w formie multimedialnej, sprawozdanie z przebiegu wydarzenia. Dodatkowo wręczono okolicznościowe podziękowania wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w jego przygotowanie. Na zakończenie podjęto dyskusję nad organizacją kolejnej edycji w 2012 r.

Przypomnijmy, impreza odbywała się w Grudziądzu od stycznia do kwietnia br. i została objęta honorowym patronatem prezydenta Roberta Malinowskiego. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy, rajdy, koncerty, seanse astronomiczne oraz wykłady, łącznie odbyło się 36 imprez. W przedsięwzięcie zaangażowało się 27 instytucji, m. in. Urząd Miejski, Biblioteka Miejska, Wydział Zamiejscowy UMK, Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, harcerze, szkoły i przedszkola.
Biuro Prezydenta