joomla templates top joomla templates template joomla

Solanki w Grudziądzu? w Białce już są.

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Turyści w wakacyjnych wyjazdach kierują się do nowego ośrodek w Białce Tatrzańskiej, w której otwarto ośrodek geotermalny. W Grudziądzu tego typu obiekt nie powstanie, przynajmniej nie ma obecnie deklaracji obecnych władz miasta w tym zakresie.

Większość turystów jako podhalański kierunek wakacyjny wybiera wciąż zatłoczone Zakopane. Zimowa stolica Polski co roku notuje mniejszy ruch turystyczny. Traci na rzecz Słowacji, ale traci też na rzecz kilku dynamicznie rozwijających się miejscowości. Jedną z nich jest Białka Tatrzańska, która stale wzbogaca swoją ofertę. 16 czerwca otwiera kolejny obiekt, który wzmacnia jej atrakcyjność. To Terma Bania - nowoczesny kompleks basenów termalnych.

Budowa obiektu pochłonęła 80 milionów złotych. Śmiałe rozwiązania architektonicznie, minimalna ingerencja w naturę, połączenie estetyki góralskiej z nowoczesnymi trendami. To wszystko wyróżnia białczańską Termę na tle innych tego typu polskich i słowackich obiektów. Wyróżnia także Białkę Tatrzańską wśród miejscowości turystycznych na Podhalu. Z chwilą uruchomienia basenów termalnych Białka stanie się miejscem wypoczynku zarówno latem jak i zimą.

Kilkanaście lat temu Białka Tatrzańska była malowniczą, aczkolwiek ubogą w infrastrukturę wsią. Dzisiaj dynamiki rozwoju zazdroszczą jej przede wszystkim zakopiańczycy, którzy zaczynają głośno mówić o odpływie turystów do mniejszych, lepiej przygotowanych pod względem infrastruktury ośrodków.

Sama Terma Bania oferuje możliwość relaksu w basenach, wypełnionych wodą o temperaturze 32 stopni Celsjusza, pozyskiwanej z odwiertu o długości 2500 m. Obiekt podzielony został na strefy: Cichą, Głośną (dla rodzin z dziećmi), Saunarium, Instytut Wellness & SPA i zamkniętą Strefę VIP.

Terma Bania zostanie otwarta dla wszystkich 16 czerwca o godz. 9.00. Dzień wcześniej odbędzie się zamknięta inauguracja z udziałem m. in. kardynała Stanisława Dziwisza i Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

Więcej informacji na temat Termy Bania udziela:
Marceli Zawadzki, Agencja PR Pan Pikto, GSM 723 427 460