joomla templates top joomla templates template joomla

Tramwaj wodny pojawi się w Grudziądzu już w maju

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wbrew różnym przeciwnościom losu "zobaczymy tramwaj wodny w Grudziądzu" - co potwierdza Zofia Chlebowska po odbytym spotkaniu z producentem tramwaju  Andrzejem Sikorskim  i Tadeuszem Wryczą z Towarzystwa Żeglugi Śródlądowej DELTA WISŁY w Tczewie.
 
 
Prawdopodobny termin to 19 maja kiedy to statek przypłynie do Grudziądza i pozostanie tutaj przez 9 dni, a następnie uda się na pobyt w Tczewie.
 
Co z zanurzeniem jednostki, które jest głównym argumentem stawianym przez władze Grudziądza, a które może być sporym problemem dla armatora takiej jednostki. Zdaniem Andrzeja Sikorskiego nie powinno być problemu, ponieważ minimalny stan wody jaki jest wymagany to zaledwie 65 centymetrów.
 
Na spotkaniu byli obecni również radni, politycy, członkowie stowarzyszeń grudziądzkich, którzy mieli możliwość zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tej jednostki pływające. Bezpieczeństwo, rozwiązania techniczne, wymogi w zakresie żeglugi, a także wiele innych szczegółowych informacjami przedstawiono w prezentacji.
 
{media load=media,id=1325,width=640,align=center,display=inline}