joomla templates top joomla templates template joomla

Triduum Paschalne w Grudziądzu

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

We wszystkich kościołach świata odbywają się uroczystości związane z pamiątką Ostatniej Wieczerzy, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.Świat powoli zbliża się do jubileuszu 2000 lat Zbawienia - rokiem jubileuszowym będzie rok 2033. W Grudziądzu w Wielki Czwartek odbyły się we wszystkich kościołach uroczyste Msze święte w godzinach wieczornych, na pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. Dzień ten jest obchodzony w Kościele katolickim jako Święto wszystkich kapłanów, a przed wieczorną Eucharystią parafianie składają im życzenia i wiązanki kwiatów.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego życzeniami i kwiatami obdarowały wszystkich księży z ks. prałatem Stanisławem Andrikiem na czele, wszystkie grupy parafialne, m.in. Parafialna Rada Duszpasterska, Akcja Katolicka, ministranci i młodzież, chór pod dyrekcją p. Józefa Mossakowskiego, Rodzina Różańcowa oraz grupa modlitewna św. Ojca Pio. Podobnie było we wszsystkich parafiach. W bazylice św. Mikołaja uroczystościom kapłańskiego święta i ustanowienia Eucharystii przewodniczył ks.biskup Andrzej Suski, zaś homilię wygłosił ks. infułat Tadeusz Nowicki, który wyraził wszystkim wdzięczność za modlitwę i wsparcie duchowe podczas długotrwałej choroby.

W parafii wojskowej, w kosciele pojezuickim św. Franciszka Xawerego wspólnie z kapłanami świętowali członkowie Bractwa Eucharystycznego, którzy przeprowadzili całą oprawę liturgiczną nabożeństwa i na zakończenie wśród wielu serdeczności wręczyli wiązanki kwiatów Księżom Marianom oraz księdzu Piotrowi - Kapelanowi parafii wojskowej.

Obchody Triduum Paschalnego_1 Obchody Triduum Paschalnego_3 Obchody Triduum Paschalnego_4 Obchody Triduum Paschalnego_5