joomla templates top joomla templates template joomla

Walne Zgromadzenie członków spółdzielni

włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Przed nami ważne wydarzenie w życiu SM - Walne Zgromadzenie członków spółdzielni. Jest nas blisko 15 tyś., a na walne przychodzi ok. 3% wszystkich członków tj. 400-500 osób, czy to z braku zainteresowania czy też z niewiedzy o takim wydarzeniu, gdyż organy SM zamiast informować wszystkich członków na piśmie o czasie, miejscu i porządku obrad (takie zapisy znajdują się w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i Statucie SM) – wywieszają na klatkach mało czytelne ogłoszenia w gablotach. Informacje pojawiają się też na stronie www.smgr.pl oraz w telegazecie SM, ale spółdzielca nie ma obowiązku opłacać ani abonamentu internetowego ani pakietu telewizji kablowej, zawiadamianie należy do obowiązku organów statutowych spółdzielni.

Czy warto czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu?

Wszyscy widzimy systematyczną likwidację placów zabaw na naszych osiedlach, a w zamian nic nowego nie powstaje.

Dewastacja naszego wspólnego mienia, kradzieże samochodów, chuligaństwo i wandalizm osłabia poczucie naszego bezpieczeństwa oraz nie pozwala na normalne i spokojne zamieszkiwanie.

Wyznaczanie siedziby SM na Moniuszki na Walne Zgromadzenia i brak odpowiednich połączeń komunikacyjnych w godzinach wieczornych odbiera ochotę członkom na obecność w tym wydarzeniu.

Naliczanie śmieci za m² lokalu , a nie od osoby to już całkowite nieporozumienie. To tak jakby operator telefonii lub internetu również liczył opłatę za korzystanie z tych usług od metra . Wszyscy dobrze pamiętamy, że na metry kupowało się kiedyś kartofle.

Z naszej telewizji kablowej bardzo rzadko dowiadujemy się co ważnego, istotnego bardziej czy mniej dzieje się w spółdzielni.

Narzekamy, biadolimy – ale na Walne nie chodzimy. A naprawdę warto. Dlaczego? Otóż w dniach 30 maja - 3 czerwca będziemy mogli zdecydować czy chcemy:

1. Zaoszczędzić rocznie ok. 127,5 tyś. PLN obniżając diety członkom rady nadzorczej, kierując te środki na np. unowocześnienie studia TV lub placów zabaw.

2. Być informowani na piśmie o czasie, miejscu i porządku obrad W.Z., podobnie jak zawiadamiani jesteśmy na piśmie o zmianie wysokości czynszu.

3. Uczestniczyć w W.Z. na swoich osiedlach, a nie pielgrzymować na Moniuszki.

4. Wyrażać swoje uwagi oraz opinie o działalności spółdzielni w programach planszowych (telegazecie) telewizji kablowej.

5. Dowiadywać się (a nawet brać udział) z programu w lokalnej telewizji kablowej, emitowanego co najmniej jeden raz w miesiącu o działalności spółdzielni.

6. Mieć zainstalowane na wszystkich osiedlach kamery monitoringu oraz zmodernizowane i pobudowane nowe place zabaw w miejsce zlikwidowanych.

7. Otrzymywać sygnał internetowy w niższej cenie, przy przeznaczeniu 2.000.000 zł , z zysku spółdzielni, na obniżenie abonamentu za usługi internetowe.

To są przekonywujące argumenty, że naprawdę warto. Przyjdźmy na W.Z. i zadbajmy o własne sprawy. Leży to w naszym wspólnym interesie.

Nie pozwólmy aby ktoś za nas zdecydował inaczej. Frekwencja i głos za 7 uchwałami, o których wspomniałem powyżej, będzie naszym sukcesem.


Poniżej terminy i miejsce zebrań dla osiedli:

Śródmieście 30 maja 2011r o godz. 1700 Klub „Centrum” ul. Moniuszki 13

Kopernika i Kawalerii Polskiej (Bora-Komorowskiego) 31 maja 2011r o godz. 1700 Klub „Centrum” ul. Moniuszki 13

Strzemięcin 1 czerwca 2011r o godz. 1700 Klub „Centrum” ul. Moniuszki

Rządz 2 czerwca 2011r o godz. 1700 Klub „Centrum” ul. Moniuszki

Lotnisko 3 czerwca 2011r o godz. 1700 Klub „Centrum” ul. Moniuszki