joomla templates top joomla templates template joomla

Wspominaliśmy Jana Pawła II

grudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Grudziądzanie uczcili 6. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Grudziądza. Uroczystości zorganizowano w minioną sobotę, tj. 2 kwietnia w Bazylice Kolegiackiej p.w. św. Mikołaja. W imieniu prezydenta Roberta Malinowskiego w spotkaniu uczestniczył Arkadiusz Goszka, Przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza.

O godz. 20.00 w kościele rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, gdzie poszczególne stacje prezentowała w formie pantominy młodzież. Po nim, obok wejścia do świątyni ustawiono pamiątkowy portret Papieża Polaka, a uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II ułożyli znicze formując napis „JP II”. O godz. 21.30 na specjalnym ekranie wyświetlono prezentację multimedialną poświęconą Ojcu Świętemu. Jej ostanie 3 minuty pokazywały zegar z wskazówką zatrzymaną na godz. 21.37 – chwili odejścia papieża.

Warto dodać, że happening był częścią ogólnopolskiej akcji pn. „21:37”, do której przyłączył się również Grudziądz. W rezultacie powstanie film dokumentujący zatrzymanie wskazówek zegara we wszystkich biorących w niej udział miastach, z prawem do jednorazowej publikacji.