joomla templates top joomla templates template joomla

Zakaz palenia na plażach

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Radni na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej, które odbyło się wczoraj, tj. 25 maja br. podjęli uchwałę w sprawie ustalenia strefy wolnej od dymu tytoniowego obejmującej teren grudziądzkich kąpielisk.

Zakaz palenia obowiązywał będzie na plażach i obszarach zielonych wraz z małą architekturą, w tym ławkach, ławach oraz pomostach, które służą wypoczynkowi i rekreacji. Strefa wolna od dymu obejmie kąpieliska Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku: plaże miejską przy ul. Zaleśnej 1 na całym terenie, plażę „dziką” przy ul. Jeziornej 1 na obszarze ogrodzonym płotem oraz plażę Tarpno przy ul. Jaśminowej na terenie ogrodzonym ogrodzeniem drewnianym.

Warto dodać, że w wyznaczonych miejscach pojawią się widoczne informacje o zakazie palenia tytoniu w obrębie strefy.

Przypomnijmy, w kwietniu br. Radni zadecydowali o utworzeniu strefy wolnej od dymu na przystankach tramwajowych z wydzielonym peronem na całej jego długości i szerokości oraz przystankach autobusowych i tramwajowych obejmujących 5 m w każdą ze stron liczonych od słupka przystankowego. W przypadku usytuowania na przystanku wiaty, strefa wolna od dymu tytoniowego obejmuje wnętrze obiektu oraz 5 m w każdą ze stron.
Biuro Prezydenta