joomla templates top joomla templates template joomla

Zapraszaliśmy policjantów do Grudziądza

grudziadz.pl ; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

altPrezydent Grudziądza Robert Malinowski podczas 65. Międzynarodowego Zlotu Gwiaździstego Policji w Rosji, który zorganizowano od 25 do 30 lipca, odebrał sztandar stowarzyszenia International Police Motor Corporation. To symbol rozpoczęcia przygotowań do kolejnego Zlotu, który w sierpniu 2012 r. odbędzie się w Grudziądzu.

Zloty Gwiaździste to święto, w którym uczestniczą m.in. policjanci, celnicy, funkcjonariusze ochrony granic z całej Europy. We Władimirze w Rosji spotkało się kilkuset mundurowych. Organizatorów grudziądzkiego zlotu reprezentowali: prezydent Robert Malinowski, wiceprezydent Marek Sikora, podinsp. Maciej Wołczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, podinsp. Mirosław Elszkowski, Komendant Miejski Policji w Grudziądzu oraz Michał Czepek.

Imprezy w ramach Zlotów Gwiaździstych organizowane są w formie Kongresu IPMC, festynów, wycieczek i zawodów motorowych. Prezydent Grudziądza wziął udział tylko w najważniejszych uroczystościach, m.in. w przekazaniu sztandaru dla organizatora kolejnego Zlotu. Pozostali przedstawiciele naszego miasta uczestniczyli we wszystkich zaplanowanych w programie wydarzeniach, by jak najlepiej zaprezentować nasze miasto.

- Przygotowaliśmy film promujący Grudziądz oraz specjalny folder informacyjny, który zawieźliśmy do Rosji, by zachęcać uczestników tegorocznego spotkania do przyjazdu do Grudziądza. Organizacja tak dużej imprezy, to duże wyzwanie, ale jednocześnie szansa na promocję Grudziądza. W przygotowanie Zlotu włączymy z całą pewnością całą grudziądzką bazę hotelową oraz miejskie instytucje – mówi wiceprezydent Marek Sikora.

W materiałach promocyjnych zawarto informacje o najważniejszych atrakcjach turystycznych Grudziądza oraz całego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestnicy grudziądzkiego Zlotu będą mieli okazję zobaczyć urokliwe miejsca naszego miasta, a także wybrać się na wyprawę m.in. do zamków w Świeciu, Golubiu Dobrzyniu i Radzyniu Chełmińskim oraz poznać smaki regionu w Grucznie i Chrystkowie. Zaplanowano również wybuchową eskapadę, czyli wizytę w fabryce dynamitu połączoną ze zwiedzaniem Bydgoszczy.

- Zlot IPMC jest spotkaniem otwartym, więc stanowić będzie atrakcję nie tylko dla grudziądzan, ale również przybywających do Grudziądza turystów. Uczestnicy Zlotów inicjują m.in. działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i integracji krajów Unii Europejskiej. To także doskonała okazja do integracji całego środowiska – powiedział Mirosław Elszkowski, Komendant Miejski Policji.

W Komitecie Organizacyjnym 66. Zlotu Gwiaździstego są: Urząd Miejski w Grudziądzu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komenda Miejska Policji w Grudziądzu, Mundurowy Klub Motorowy RP, Automobilklub Toruński. W Zlocie mogą uczestniczyć m.in. wszyscy pracownicy policji, straży celnej, wojsk ochrony pogranicza, straży więziennej, żandarmerii wojskowej oraz członkowie stowarzyszeń sportowych tych organizacji.

- Dziś w Grudziądzu gościli Jörg Frömer z IPMC z Frankfurtu oraz Werner Ag’The szef klubu motocyklowego z Frankfurtu z żonami, którzy wracając ze Zlotu w Rosji postanowili zobaczyć miejsce, gdzie impreza odbędzie się w przyszłym roku oraz zarezerwować miejsca noclegowe. Zebraliśmy już pierwsze informacje z grudziądzkich hoteli i wiemy, że mundurowi głównie z Niemiec i Austrii już bukują miejsca. Należy pamiętać, że koszty związane z przyjazdem na spotkanie pokrywają uczestnicy. Szacujemy, że wydadzą podczas Zlotu nawet 1 mln Euro – dodał wiceprezydent Marek Sikora.

Przypomnijmy, Zlot ma charakter sportowo-turystyczny i jest organizowany od 1930 r. Pasjonaci motoryzacji - policjanci z różnych państw spotykają się, aby wymieniać poglądy i poznać urokliwe miejsca. Uczestniczą także w wyścigach samochodowych i motocyklowych rozgrywanych w randze mistrzostw Europy.

Zgodnie z uchwałą kongresu delegatów IPMC z 2008 r. w Erfurcie, 66. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji został powierzony Mundurowemu Klubowi Motorowemu RP i Urzędowi Miejskiemu w Grudziądzu od 21 do 25 sierpnia 2012 r.

Warto dodać, że Polska już trzykrotnie była gospodarzem zlotów w 1994 r. i 2004 r. w Toruniu oraz w 2009 r. w Gdańsku.
Biuro Prezydenta