joomla templates top joomla templates template joomla

A1  kolejny etap

62,4 km, tyle będzie wynosił kolejny odcinek autostrady A1, którego budowę dziś uroczyście rozpoczęto w Nowych Marzach. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum Gdańsk Transport Company, które zapowiada, że pierwszy odcinek z Gdańska do Nowych Marz będzie gotowy w październiku tego roku, a drugi w grudniu 2011 r.
Pierwszą „łopatę” na budowie wbił Cezary Grabarczyk minister infrastruktury, a w uroczystości wzięli również udział: Piotr Całbecki marszałek województwa kujawsko – pomorskiego, Rafał Bruski wojewoda kujawsko – pomorski, prezydenci Grudziądza Robert Malinowski i Torunia Michał Zaleski oraz m.in. senator Jan Wyrowiński i grudziądzcy posłowie Marzenna Drab i Janusz Dzięcioł.

 

- Inwestycja ta obejmuje budowę odcinka Nowe Marzy – Lubicz, mostu przez Wisłę oraz modernizację odcinka Lubicz – Czerniewice i most w Toruniu. W ramach tej budowy powstanie również węzeł autostradowy - Grudziądz. Negocjacje z konsorcjum Gdańsk Transport Company zakończyliśmy 30 czerwca, kiedy podpisana została umowa na wykonanie odcinka z Nowych Marz do Torunia – powiedział Cezary Grabarczyk podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej na placu budowy. 1 km autostrady będzie kosztował ok. 12 mln euro, za 191 mln euro powstaną dwa mosty na Wiśle i jeden na Drwęcy. A1 od Gdańska do granicy z Czechami, czyli 569 km, pochłonie w sumie 25 mld zł.

 

 

 

 

 

źródło : www.grudziadz.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież