joomla templates top joomla templates template joomla

Wodociągi z certyfikatem

Grudziądzkie Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia, jako jedna z 36 europejskich firm uzyskała certyfikat CEEP-CSR label. Europejskie Centrum Przedsiębiorstw Publicznych (CEEP) zorganizowało w tym roku konkurs z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), by promować przedsiębiorstwa i inicjatywy społecznie odpowiedzialne.

 

- Procedura konkursowa rozpoczęła się w momencie wypełnienia przez nas ankiety, potem musieliśmy przesłać dokumentację potwierdzającą nasze osiągnięcia i działnia – powiedziała Anna Klawikowska, która wraz z Antonim Niećko czuwała nad konkursem. – W sumie certyfikaty uzyskało 36 firm, w tym 4 z Polski, my jesteśmy jedynym posiadaczem tego wyróżnienia w kujawsko – pomorskim – dopowiedziała Anna Klawikowska z Wodociągów.

 

Najwięcej punktów można było zdobyć za udokumentowanie podejmowanych w spółce społecznie odpowiedzialnych zachowań, czyli np. za działania podejmowane wobec klientów, postawy przedsiębiorstwa wobec pracowników, za długofalowe relacje z dostawcami, udziałowcami, partnerami biznesowymi oraz za współpracę firmy z samorządem. Organizatorzy konkursu postawili sobie za cel wskazanie i wypromowanie tych małych i średnich europejskich przedsiębiorstw, które we własnej działalności kierują się zasadami CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Laureaci konkursu zasługują na uznanie, bowiem dążą do rozwoju poprzez rozwój gospodarczy w połączeniu z dbałością o środowisko, rozwojem społecznym i kulturą organizacji oraz dobrymi kontaktami ze współpracownikami firmy.

 

W czerwcu w Rzymie nastąpiło ogłoszenie wyników, kilka dni temu certyfikat dotarł do naszej miejskiej spółki.

 

 

 

 

 

źródło : www.grudziadz.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież