joomla templates top joomla templates template joomla

Z biletem regionalnym taniej

Bilet aglomeracyjny sprawdził się już na trasie Bydgoszcz – Toruń, a od 1 września będzie obowiązywał zintegrowany bilet regionalny w połączeniach Toruń – Włocławek. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku skorzystają z niego również mieszkańcy Grudziądza.

 

Bilet regionalny i aglomeracyjny obowiązujący w pociągach oraz miejskich tramwajach i autobusach, to propozycja dla korzystających z komunikacji publicznej, należy przyznać, że ciekawa przede wszystkim ze względu na cenę. Ta oferta, która ma spoić komunikacyjnie województwo kujawsko - pomorskie obejmuje nie tylko jednorazowy przejazd, przygotowano również miesięczne bilety regionalne i aglomeracyjne.

 

Na trasie Toruń – Bydgoszcz i Toruń – Włocławek kursują pociągi PKP Przewozy Regionalne, jednak pojawienie się w Grudziądzu prywatnego przewoźnika nie oznacza wykluczenia nas z tej uprzywilejowanej oferty. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Arriva PCC wystąpiła z inicjatywą wprowadzenia takiego rozwiązania komunikacyjnego również na trasie Toruń- Grudziądz. W rozmowach z przewoźnikiem bierze udział Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego oraz Urząd Miasta Torunia, w tej chwili ustalane są ceny biletów i ewentualne zmiany w rozkładach jazdy. Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie prawdopodobnie pod koniec roku również w naszym mieście zacznie obowiązywać zintegrowany bilet regionalny. 

 

Warto przypomnieć, że już niebawem rozpocznie się rewitalizacja torów kolejowych na trasie Toruń – Grudziądz, o czym pisaliśmy na naszym portalu tutaj.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież