Grudziądz był jednym z pierwszych miast w Polsce (o ile nie pierwszym), który podjął się pomocy w sprzedaży węgla mieszkańcom

Na samorządy nagle spadło nowe zadanie: dystrybucja węgla na opał. W Grudziądzu po konsternacji (dlaczego rząd obarcza tym obowiązkiem samorządy???) bardzo szybko ruszyła interwencyjna sprzedaż opału przez OPEC Bio.

Maksymalna cena tony węgla ma wynieść 2 tysiące złotych. FOT. MARYLA RZESZUT

– Od polemiki z rządem ważniejsza była natychmiastowa pomoc mieszkańcom – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Nie czekając na dalsze działanie rządu szybko pospieszyliśmy z konkretną pomocą dla mieszkańców. To także efekt pierwszych działań w porę powołanego przeze mnie zespołu ds. kryzysu energetycznego.

Wideokonferencja z udziałem wojewody kujawsko-pomorskiego poświęcona bezpieczeństwu energetycznemu

Kolejny raz zebrał się zespół ds. bezpieczeństwa energetycznego.

– Tak jak wcześniej deklarowaliśmy Grudziądz przystąpi do rządowego programu dystrybucji węgla dla mieszkańców – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Czekając na wejście w życie ustawy równocześnie opracowujemy nasze, wewnętrzne procedury funkcjonowania tego systemu. Wkrótce podamy szczegóły i dane kontaktowe.

Na konferencji z wojewodą kujawsko-pomorskim podano niektóre rządowe wytyczne. Ustalony został wstępny limit 1,5 tony węgla na gospodarstwo domowe i cena maksymalna za tonę: 2 tysiące złotych. Rząd gwarantuje odpowiednią jakość węgla i bierze za „odpowiedni sort” odpowiedzialność.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz był jednym z pierwszych miast w Polsce (o ile nie pierwszym), który podjął się pomocy w sprzedaży węgla mieszkańcom

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu