Wkrótce ruszy budowa inkubatora przedsiębiorczości

W miniony piątek, 9 lipca, podpisano umowę pomiędzy Grudziądzkim Parkiem Przemysłowym a Konsorcjum firm Lider – JPD Sp. z o.o. sp.k na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. Dziś odbyło się spotkanie z Mediami poświęcone tej inwestycji.

Dzięki budowie inkubatora, która ruszyć ma jeszcze w tym miesiącu, zagospodarowany zostanie zaniedbany teren w centrum Grudziądza, u zbiegu alei 23 Stycznia oraz ulicy Toruńskiej.

– To inwestycja oczekiwana od wielu lat – podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Cieszę się, że wykonawcą inwestycji będą grudziądzkie firmy. Liczę na to, że wszystko będzie przebiegało sprawnie i nie wystąpią żadne komplikacje.

Pomieszczenia w obiekcie będą przeznaczone na wynajem biur i sal konferencyjnych, świadczenia usług szkoleniowych oraz rozwojowych usług doradczych skierowanych do przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstwo (start-upów). Inkubator posiadać będzie niezbędną infrastrukturę tele-techniczną, zaplecze konferencyjne, zaplecze gastronomiczne oraz parking i strefę zieleni.

Powierzchnię biurową podzielono na 36 modułów, dopuszcza się ich łączenie lub podział na mniejsze w zależności od potrzeb najemców. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu nastąpi przekazanie placu budowy i rozpoczną się pierwsze prace.

Przypomnijmy, że do przetargu stanęły cztery podmioty, przy czym dwie oferty nie przeszły oceny formalnej. Ostatecznie wyłonione zwycięzcę, którym jest Konsorcjum Lider – JPD Sp. z o.o. sp.k, w skład którego wchodzą dwie grudziądzkie firmy – Zakład Budowlany „Krupiński” Jan Krupiński oraz Clima Komfort Sp. z o.o.

Wartość inwestycji to 25 414 303,90 zł brutto, natomiast dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego wynosi 13 472 500,00 zł. Pozostałą część sfinansuje Grudziądzki Park Przemysłowy.

Termin realizacji projektu przewidziano na koniec grudnia przyszłego roku.

W załączeniu przesyłam zdjęcie z dzisiejszej konferencji prasowej oraz projekt. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za przybycie i udział w spotkaniu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wkrótce ruszy budowa inkubatora przedsiębiorczości

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu