ZOOLESZCZ GKM chce pozostać w najlepszej lidze świata

Po odejściu Krzysztofa Buczkowskiego i Artioma Łaguty z drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz mówi się, że zmalały szanse tego zespołu na utrzymanie się w PGE Ekstralidze w sezonie 2022 r. Jednak grudziądzanie zapowiadają walkę o pozostanie w elicie speedwaya.

Czy ZOOLESZCZ GKM Grudziądz pozostanie w PGE Ekstralidze – najlepszej lidze żużlowej świata? To się okaże w tym sezonie, który zapowiada się bardzo interesująco. Powalczy 8 drużyn

Zimowe zgrupowanie grudziądzka drużyna odbyła w styczniu w Cetniewie, w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. F. Stamma.

Od marca trwa faza treningów i spotkań towarzyskich, w których zawodnicy sprawdzają formę i stan sprzętu.

Trenerem grudziądzan jest w tym sezonie Janusz Ślączka.

Kiedy pierwsze mecze ligowe?

W Grudziądzu pierwszy mecz PGE Ekstraligi zaplanowano na 16 kwietnia, z Betardem Spartą Wrocław.

Wcześniej ZOOLESZCZ GKM zmierzy się w Ostrowie Wielkopolskim, 10 kwietnia z ekipą ARGED MALESA. Początek o godz.16.00. Transmisja na żywo w nSport czyli od 4 kwietnia Canal +SPORT5.

W 3 rundzie (22-24 kwietnia) ZOOLESZCZ GKM pojedzie do Lublina, gdzie powalczy z Motorem Lublin.

Kadra Zooleszcz GKM Grudziądz na sezon 2022:

Przemysław Pawlicki (1991), Nicki Pedersen (Dania, 1977), Krzysztof Kasprzak (1984), Vadim Tarasienko (Rosja, 1994), Frederik Jacobsen (Dania, 1998).

Grudziądzcy zawodnicy U-24 PGE Ekstraligi: Seweryn Orgacki (rocznik 2005), Kacper Łobodziński (2004), Wiktor Rafalski (2005), Kacper Warduliński (2006), Miłosz Wysocki (2004), Norbert Krakowiak (1999), Frederik Jakobsen (Dania, 1998), Rasmus Pedersern (Dania, 2004), Chris Waenerstroem (Dania, 2004), Jason Edwards (Wielka Brytania, 2002), Niklas Aagaard (Dania, 2006), Emil Breum Ankersen (Dania, 2002).

Mecze PGE Ekstraligi na grudziądzkim stadionie przyciągają tłum fanów.
Foto: Andrzej Wożniak

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

ZOOLESZCZ GKM chce pozostać w najlepszej lidze świata

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu