Chór Męski Echo wystąpi z koncertem świąteczno-noworocznym w Muzeum. Już 13 stycznia (piątek). Wstęp wolny! (wideo)

Kto nie był na koncercie noworocznym w teatrze? Może wybrać się na koncert świąteczno-noworoczny do Muzeum w Grudziądzu. Wystąpi Chór Męski Echo pod dyrekcją Jerzego Cieślaka.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią do grudziądzkiego Muzeum powróci Chór Męski Echo. Wystąpi w piątek, 13 stycznia w gmachu głównym Muzeum przy ul. Wodnej 3/5. Dyrygować będzie Jerzy Cieślak.

Pieśń „La Montanara” śpiewa Chór Męski Echo w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu. Wideo: Maryla Rzeszut

Chór Męski „Echo” im. prof. Pawła Osińskiego ma długą, piękną historię. Powstał w 1925 roku. Tylko raz jego działalność została zawieszona – w czasie II wojny światowej. Po wojnie chór powrócił na scenę. Aktualnie śpiewa w nim 30 chórzystów. Od 1991 roku dyrygentem Chóru Męskiego Echo jest Jerzy Cieślak. W poprzednich latach bardzo oddanym zespołowi i zasłużonym dyrygentem był Tadeusz Gust.

Na występ w Muzeum Chór Męski Echo przygotował piękne utwory. Początek koncertu świąteczno-noworocznego w Muzeum o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny!

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Chór Męski Echo wystąpi z koncertem świąteczno-noworocznym w Muzeum. Już 13 stycznia (piątek). Wstęp wolny! (wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu