Do premiera RP apelują radni Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu o wyrównanie strat w kasie samorządu (wideo)

Apel do premiera RP Mateusza Morawieckiego kierują radni Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu. O co? O regulacje prawne, które wyrównają straty wpływów finansowych samorządów💶🪙💰za lata 2019-2023. Twierdzą: – Więcej pieniędzy z podatku dochodowego powinno zostać w Grudziądzu.

Paweł Napolski z planszą ilustrującą ubytek finansowy za jeden rok w kasie samorządowej Grudziądza. W środku Tomasz Smolarek (szef klubu radnych KO), z lewej Krzysztof Misiewicz (KO).

Briefing w tej sprawie zorganizowali w swojej siedzibie przy ul. M. Curie Skłodowskiej.

– Grudziądz tylko za 2023 rok jest stratny ponad 47 milionów złotych – wylicza Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu. – Rząd zabrał ponad 53 miliony a dał niecałe 5 mln. A co na to nasi radni PiS? Niby popierają inwestycje w mieście, a głosują przeciw budżetowi miejskiemu czyli przeciw remontom ulic, przebudowie pętli w Mniszku czy budowie hali targowej…

Paweł Napolski (KO), wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu alarmuje, że rząd zabiera za dużo z podatku dochodowego: – Apelujemy do premiera RP o zmiany w przepisach i wyrównanie strat.

Projekt uchwały przedłożą Radzie Miejskiej w Grudziądzu. Wystąpią o przyjęcie apelu Rady Miejskiej Grudziądza o zwiększenie wysokości udziału gmin, powiatów i województw we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz o wyrównanie ubytku dochodów samorządów za lata 2019-2023.

Chodzi o zmiany w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego i zwiększenie udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych będących dochodami własnymi gmin, powiatów i województw, do wysokości wypracowanej w formie dialogu przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Domagają się takich regulacji prawnych, które wyrównają ubytki dochodów samorządów
za lata 2019-2023.

(marz)

FOT. I WIDEO MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Do premiera RP apelują radni Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu o wyrównanie strat w kasie samorządu (wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu