Alla Camera ma 35 lat i wspaniały dorobek. Piękny jubileusz muzycznego ,,ambasadora” Grudziądza (zdjęcia)

35-lecie świętuje w tym roku chór Alla Camera. Dobrze znany w Grudziądzu, Polsce i wielu miastach Europy. Założony i prowadzony wiele lat przez Annę Janosz, która pałeczkę dyrygencką przekazała w godne ręce Mateusza Iwanowskiego.

Chór Alla Camera przez te 35 lat śpiewał w Grudziądzu w wielu miejscach. Podczas koncertów noworocznych, sylwestrowych, wielkopostnych, karnawałowych. Uczestniczył z powodzeniem w wielu koncertach, tournée i festiwalach w Polsce i za granicą.

Występował z bardzo dobrymi orkiestrami, m.in. wiele razy z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich Marka Czekały z Bydgoszczy (zwaną też Orkiestrą Salonową im. Johanna Straussa).

Śpiewał pod batutą słynnego dyrygenta Jerzego Maksymiuka.

Ba, chór Alla Camera wystąpił nawet w operetce na deskach grudziądzkiego teatru a chórzyści sprawdzili się wówczas nie tylko jako śpiewacy, ale i aktorzy.

Długo można wymieniać miejsca, w których gościł chór Alla Camera, stając się artystycznym ambasadorem Grudziądza.

Chór Alla Camera założyła i prowadziła wiele lat Anna Janosz.

Swój jubileusz chór świętował w klubie Akcent.

Na uroczystość zawitał i gratulacje złożył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Stwierdził:  – Chór Alla Camera jest jedną z najjaśniejszych gwiazd wśród wielu naszych artystów i prawdziwym ambasadorem Grudziądza na całym świecie. Gratuluję zarówno obecnym muzykom, jak i tym, którzy zakładali chór i występowali w nim w dawnych latach. Gratuluję pani dyrektor Annie Janosz i obecnemu dyrygentowi Mateuszowi Iwanowskiemu.  Brawa i podziękowania za dotychczasową działalność i życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów na kolejne lata.

Prowadzący chór Alla Camera i jego członkowie zbierają (i zbierać będą) zasłużone gratulacje z okazji pięknego jubileuszu i wspaniałego dorobku artystycznego.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Alla Camera ma 35 lat i wspaniały dorobek. Piękny jubileusz muzycznego ,,ambasadora” Grudziądza (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu