Atrakcje na plaży miejskiej Tarpno! Wszystko gotowe. W piątek (17 czerwca) otwarcie sezonu (zdjęcia)

Wyczekiwana przez mieszkańców plaża miejska z całą infrastrukturą powstała nad jeziorem Tarpieńskim, przy ul. Jaśminowej 38. Co jest do dyspozycji plażowiczów? Przekonali się wszyscy, którzy już odwiedzili nową plażę w Tarpnie. Rozegrany został turniej siatkówki plażowej pań.

To bogactwo Grudziądza: nie tylko jezioro Rudnickie, ale i Tarpieńskie w granicach administracyjnych miasta. Oba ośrodki miejskie nad jeziorami (także plaża dzika w Rudniku) będą tego lata w pełni służyć mieszkańcom i turystom.

Otwarta została plaża Tarpno ze strzeżonym kąpieliskiem, wyposażona w sprzęt pływający, gastronomię, zaplecze socjalne, placem zabaw i terenem do gier zespołowych. Jest pomost i ścieżka pieszo-rowerowa łącząca plażę Tarpno ze skrzyżowaniem ul. Jaśminowej i Lipowej.

Inwestycja ta kosztowała miasto 3,2 mln zł, w tym 1,5 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.        

Program imprezy nad jeziorem Tarpieńskim, 17 czerwca:

  • Godz. 11.00 – gimnastyka Tai Chi – dla wszystkich chętnych, bezpłatna
  • Godz. 11.00 – rozpoczęcie Turnieju Żeńskiej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Grudziądza (na zapisy, zakończenie o godz. 16.00). Puchary czekają.
  • Godz. 16.00 – wycieczka kajakowa po jeziorze Tarpno – wspólne poznawanie zakątków, przyrody i historii akwenu płynąc kajakiem – z przewodnikiem. Liczba miejsc ograniczona.
  • Godz. 19-22 – Plażowy chill przy muzyce i ognisku– rytmy odpowiednie do imprezy na plaży zapewni DJ Promo – Wedding & Event Showman

Przez cały dzień działała strefa dmuchańców (tu będzie pobierana opłata). Zapewnione były animacje dla dzieci.

Cennik wypożyczania sprzętu w roku 2022:

Sprzęt wodny:
1. Rower wodny na 1 godzinę – 25,00 zł.
2. Kajak na 1 godzinę – 10,00 zł.
3. Kajak na dobę – 30,00 zł.
4. Kamizelka ratunkowa na 1 godzinę – 3,00 zł.

Sprzęt rekreacyjno-sportowy:

1. Rower turystyczny na 1 godzinę –  4,00 zł.
2. Rower turystyczny na 1 dobę /za zgodą/ – 30,00 zł.
3. Rower turystyczny kolejna doba – 25,00 zł.
4. Leżak plażowy – 7,00 zł. (kaucja zwrotna 10,00 zł.)

Jezioro Tarpno zwane także jeziorem Tarpieńskim lub Tarpiną ma pochodzenie polodowcowe.

Władze miejskie postanowiły stworzyć tu plażę o odpowiednim standardzie, by mieszkańcy mogli z niej komfortowo korzystać. Nowy sezon otworzył turniej siatkówki plażowej pań.

Już w ubiegłym roku plażowicze korzystali z powiększonej, piaszczystej plaży (przywieziono nowy piasek) i infrastruktury, która do wtedy powstała. Ustawiono toalety i kontener socjalny. Plaża w minionym sezonie była strzeżona przez ratowników.

A teraz ośrodek jest w całości wykonany. Powstał m.in. hangar na sprzęt rekreacyjny, kasa wypożyczalni, pomieszczenia socjalne dla pracowników, ogólnodostępne toalety. Wyłoniony został operator, który poprowadzi punkt gastronomiczny. Powstały place zabaw dla dzieci, ustawiono ławki i kosze na śmieci. Jest miejsce do gier zespołowych. Kupiono rowery wodne i kajaki. Posadzono 19 drzew.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Atrakcje na plaży miejskiej Tarpno! Wszystko gotowe. W piątek (17 czerwca) otwarcie sezonu (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu