Będzie zielono i kolorowo!

Kwiaty w jednej z wielu donic na ul. Spichrzowej w Grudziądzu.
Fot. Maryla Rzeszut

Setki kwiatów już zdobi ul. Spichrzową i inne eksponowane miejsca w Grudziądzu. Bratków, stokrotek, tulipanów będzie więcej. Także drzew. Trwają wiosenne nasadzenia.

– W minionym roku posadziliśmy w mieście rekordową liczbę drzew – poinformował Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Rządz. Odpowiadał na uwagi mieszkanki osiedla, zdaniem której jest za mało zieleni, ponadto niepotrzebnie wycina się sporo drzew. – Projektanci nowych budynków pochopnie likwidują drzewa – twierdziła.

– Akurat wzdłuż ul. Chełmińskiej, na wysokości siedziby policji, uratowaliśmy drzewa, gdyż miały być usunięte. Jednak projekt został zmieniony, aby pozostały – objaśniał Maciej Glamowski. – Jeśli drzewa są wycinane, to głównie te, które są osłabione wichurami, nawałnicami i zagrażają bezpieczeństwu. Na pewno mieszkańcy zauważyli, że wzdłuż ul. Sienkiewicza posadziliśmy nowe drzewa, przybyło tam zieleni.

W tym roku

„zielone płuca” miasta mają się powiększyć.

– Około 700 sztuk kwiatów na ulicy Spichrzowej posadzono do 1 kwietnia – informuje Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza. – A do połowy kwietnia około 11 tysięcy sztuk kwiatów pojawi się w Ogrodzie Botanicznym, na wybranych rabatach i donicach w mieście, a także na grudziądzkich plantach. Są to głównie bratki, stokrotki i rośliny cebulowe.

Tysiące kwiatów pojawi się w Grudziądzu w ramach akcji wiosennych nasadzeń.

Zaplanowane są także letnie nasadzenia. Na Spichrzową trafi około 400 sztuk kwiatów letnich, a w pozostałe miejsca – około 30 tysięcy sztuk.

Zieleni w Grudziądzu będzie więcej. Samorząd zabiega o pieniądze, m.in. na drzewa. . Urząd Miejski złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie zakupu roślin: drzew, krzewów, bylin oraz traw ozdobnych. Czeka na efekt swoich starań.

Wcześniej tereny zielone zostały wysprzątane, usunięte resztki suchej trawy, liści, wygrabione trawniki. Prace pielęgnacyjne wykonano m.in. w Ogrodzie Botanicznym i na Plantach. Przycięte zostały krzewy na ul. Wędkarskiej, Śniadeckich, Kalinkowej, Korczaka, Bydgoskiej, Szosie Toruńskiej oraz żywopłoty przy ul. Kasprzyckiego i Warszawskiej.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Będzie zielono i kolorowo!

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu