Dla dzieci: wesoły tramwaj, bajka „Pinokio”, zabawa z „ZET-ką” i solanki (program imprez, 1-3 czerwca)

Co jeszcze czeka najmłodszych z okazji Dnia Dziecka? Już 1 czerwca: wesoły tramwaj linii nr 1, bajka „Pinokio” w teatrze, impreza na Rynku z Radiem ZET, trzy dni zabawy w „solankach”.  

BAJKA „PINOKIO” – JESZCZE 3 SPEKTAKLE

1 czerwca (środa) o godz. 9.00, 11.00 i 18.00  w teatrze wystawiona zostanie bajka „Pinokio” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

FOT. IZA ROGOWSKA

Bajka Carlo Collodiego o samotnym stolarzu, który wystrugał z drewna lalkę. W magiczny sposób ożyła. Drewniany chłopiec – Pinokio niby zachowuje się jak zwykłe dziecko, ale wydaje się, że jego serce nie bije. Jest skupiony tylko na sobie. Odrzuca ojca i rusza w świat…Jak potoczą się jego losy? Warto wybrać się na ten spektakl, opowiadający jedną z najbardziej znanych bajek na świecie.  Bilety po 12 zł.  

WESOŁYM TRAMWAJEM – GRATIS!

Udekorowany, wesoły tramwaj (bezpłatny) będzie jeździć 1 czerwca (środa). Na trasie Dworzec Kolejowy – Tarpno. Dzieci do przejażdżek zaprasza Wydział Komunikacji Miejskiej.

1 czerwca wszystkie dzieci mogą do woli korzystać z atrakcji „Dzień Dziecka w Wesołym Tramwaju”, który przygotuje i udekoruje Manufaktura Pana Balona. Kursować będzie na trasie linii nr 1:  dworzec kolejowy – Tarpno. Dzieci w tym dniu bezpłatnie jeżdżą wesołym tramwajem!   

Na przejażdżki wybierają się także grupy przedszkolne. Grupa, która skorzysta z takiego kursu, może wręczyć motorniczemu prace plastyczne. Najlepiej w formacie A4 lub A3. Z obrazków przekazanych motorniczemu powstanie specjalna galeria.

Kolorowym, udekorowanym tramwajem 1 czerwca będą bezpłatnie jeździć dzieci.

W tramwaju, który kursować będzie w godz. 8:30 – 13:30, o wesołą atmosferę zadbają animatorki z Centrum Zabaw Galaktyka.

Rozkład jazdy wesołego tramwaju (z animatorkami):

Odjazdy z przystanku Dworzec Kolejowy: 8:32, 9:12, 9:52, 10:32, 11:22, 12:12, 12:40 i 13:30.

Odjazdy z przystanku Pętla Tarpno: 8:47, 9:27, 10:07, 10:47, 11:37, 12:27 i 13:17.

„DZIEŃ DZIECKA OD A do Z z RADIO ZET

To blok imprez na Rynku Głównym w Grudziądzu – 1 czerwca (środa) od godz. 11 do 15. Bawić się z dziećmi będą postacie z  filmów animowanych, m.in. Pies Pluto i Myszka Miki. Będą atrakcje i konkursy, m.in. strefa z balonami od Radia Zet, muzyczne karaoke, fotobudka czy symulator deski.

Można wygrać hulajnogę!  W konkursach „ZET-ki” dzieci będą mogły wygrać  wspaniałe nagrody, m.in. hulajnogi elektryczne i zestawy sportowe. Ekipa Radia Zet rozda dzieciom kowbojskie kapelusze, by wspólnie pobić rekord największej liczby kowbojów na jednej imprezie.

A MOŻE – PLUSK DO SOLANKI!

Przez trzy dni można będzie skorzystać z atrakcji w grudziądzkich solankach.

Od 1 do 3 czerwca w godz. 16.00-18.00 Geotermia Grudziądz zaprasza dzieci małe i duże z opiekunem.

Dzień Dziecka w „Solankach” zaplanowany jest na trzy dni.

Co będzie się działo?

1 czerwca przewidziane są gry i zabawy w basenie.

2. czerwca – pokaz magii i balonowe show.

3 czerwca – malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, zaplatanie kolorowych warkoczyków.

Wstęp wolny!

(marz)

Bajkę „Pinokio” wystawią na scenie grudziądzkiego teatru artyści Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. FOT. IZA ROGOWSKA
Dzieci, które lubią zabawę na świeżym powietrzu, na pewno wybiorą skatepark na osadzie Grud…

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dla dzieci: wesoły tramwaj, bajka „Pinokio”, zabawa z „ZET-ką” i solanki (program imprez, 1-3 czerwca)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu