Flisaki wręczone zasłużonym osobom, które swoją działalnością w wyjątkowy sposób wzbogacają życie Grudziądza. Gala w teatrze (zdjęcia)

Prestiżowe Statuetki odebrali w tym roku: Henryk Orzechowski, Lech Flaczyński, Henryk Danielewicz, Klara Stolp i Chór Męski Echo świętujący 100-lecie działalności artystycznej.

Henryk Orzechowski, dyrygent chóru Kaganek, odbiera Nagrodę Flisaka z rak prezydenta Macieja Glamowskiego.

Kim są laureaci? Henryk Orzechowski to nauczyciel i animator kultury, dyrygent chóru Kaganek. Lech Flaczyński jest podróżnikiem i himalaistą, który zdobył wiele szczytów gór i wiele nagród. Jest nauczycielem, wzorem dla młodzieży. Henryk Danielewicz to znany kardiolog. Klara Stolp – artysta plastyk z wielkim dorobkiem artystycznym, wychowująca utalentowaną młodzież. Chór Męski ECHO obecnie pod dyrekcja Jerzego Cieślaka obchodzi 100-lecie swojej działalności. Uświetnia swoimi koncertami uroczystości w Grudziądzu, ale też występuje w innych miastach Polski i za granicą, także w konkursach, w których zdobywa nagrody.

Uroczystość uświetnił występ Sławka Uniatowskiego, który śpiewał swoje autorskie utwory oraz przeboje Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry i Andrzeja Zauchy.

Nagrodę Flisaka ustanowiono we wrześniu 2021 r. z inicjatywy prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Przyznawana jest osobom, stowarzyszeniom, instytucjom i przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta. Za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze i kulturalne. Flisactwo to tradycja ciężkiej i ofiarnej pracy. Nagroda to wyraz wdzięczności lokalnej społeczności dla wszystkich tych osób, stowarzyszeń i organizacji, które przez swój trud i poświęcenie uświetniły Grudziądz, przydały mu blasku, uczyniły go miejscem szczęśliwszym i piękniejszym.

(Marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Flisaki wręczone zasłużonym osobom, które swoją działalnością w wyjątkowy sposób wzbogacają życie Grudziądza. Gala w teatrze (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu