Garnizon Grudziądz ma nowego kapelana. Jest nim 45-letni ksiądz kapitan Piotr Listopad

Wcześniej był kapelanem 10. Szpitala Wojskowego i kapelanem jednostek instytucji wojskowych Garnizonu Bydgoszcz. Ks. kpt. Piotr Listopad obecnie jest proboszczem Parafii Wojskowej p.w. Miłosierdzia Bożego w Grupie i kapelanem Garnizonu Grudziądz.

Ksiądz kapitan Piotr Listopad – nowy kapelan Garnizonu Grudziądz.

W 2014 r. na Wydziale Teologii Biblijnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ukończył studia licencjacko-doktoranckie z teologii biblijnej z zakresu syndonologii (nauka o Całunie Turyńskim).   

– Z wielką radością powitałem dziś osobiście księdza kapitana Piotra Listopada, obejmującego funkcję kapelana Garnizonu Grudziądz. To dla mnie wielka satysfakcja i powód do dumy. Ksiądz kapelan znalazł się w mieście o silnych tradycjach wojskowych, sięgających wielu pokoleń wstecz. Przy tej okazji życzę zatem wiele radości, odwagi, a także czerpania satysfakcji z działalności na polu obu powołań – duszpasterskiego i wojskowego – powiedział Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Ks. kpt. Piotr Listopad urodził się w 1977 r. Po maturze odbył zasadniczą służbę wojskową w 14. Brygadzie Zmechanizowanej im. Obrońców Westerplatte w Elblągu, w kompanii rozpoznawczej. W tym czasie uznał, że swoje życie  zwiąże z powołaniem do służby kapelańskiej. W 2005 r. uzyskał tytuł magistra teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, ukończył studia teologiczne w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2005 r. w Katedrze Wawelskiej w Krakowie, z rąk ks. kardynała Franciszka Macharskiego. W latach 2012-2014 był wikariuszem Bazyliki Mariackiej w Krakowie.

Od 1 września 2014 r. , w strukturach Ordynariatu Polowego Józefa Guzdka pełnił kolejno posługę wikariusza w: Parafii Wojskowej p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Gdyni Oksywiu, Parafii Wojskowej p.w. św. Wojciecha w Wejherowie, Parafii Wojskowo-Cywilnej p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Poznaniu, Parafii Wojskowo-Cywilnej p.w. św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim.

(marz)      

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Garnizon Grudziądz ma nowego kapelana. Jest nim 45-letni ksiądz kapitan Piotr Listopad

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu