Już 9 lipca Grudziądz gospodarzem, za miasto wojewódzkie. Norbert Krakowiak z „dziką kartą” 1. Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski (zdjęcia, wideo)

Na stadionie przy Hallera 4 żużlowcy walczyć będą w 1. Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski! Dziś na konferencji prasowej w GKM-ie prezydent Maciej Glamowski podkreślił, że Grudziądz zasłużył na zawody tej rangi, a Ryszard Czarnecki, honorowy patron imprezy, przyznał: do niedawna gospodarzem tych mistrzostw było pewne miasto wojewódzkie, ale jego miejsce zajął Grudziądz!

Od lewej: Maciej Polny, Ryszard Czarnecki, Maciej Glamowski, Piotr Szymański i Norbert Krakowiak.
Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Grudziądz żużlem stoi, to jest nasza wielka duma. Bardzo się cieszę, że już wkrótce będziemy gościć najlepszych, polskich żużlowców na stadionie przy Hallera 4.

– Po raz pierwszy w historii najlepsi zawodnicy ścigać się będą w Grudziądzu, walcząc w pierwszym finale indywidualnych mistrzostw Polski. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy, która odbędzie się 9 lipca – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podczas konferencji prasowej. – Dziękuję także sponsorom. To nie lada gratka dla kibiców, nie tylko grudziądzkich, ale z całego województwa. Grudziądz żużlem stoi. Grudziądz zasłużył na te zawody.

Ryszard Czarnecki, honorowy patron imprezy, podkreślił, że Grudziądz zyskał wysoką ocenę jako gospodarz 1. Finału Canal+ Online IMP, skoro zastąpił jedno z miast wojewódzkich, które pierwotnie miało gościć uczestników mistrzostw Polski.

Norbert Krakowiak, żużlowiec ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.
Wiktoria wylosowała numer porządkowy dla Krzysztofa Kasprzaka (ZOOLESZCZ GKM).
Norbert Krakowiak: – To dla mnie wielkie wyróżnienie, przyznanie „dzikiej karty” na 1. Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Grudziądzu. Zrobię wszystko, żeby wywrzeć dobre wrażenie. Już nie mogę się ich doczekać…

Na konferencji prasowej przedstawiono Norberta Krakowiaka (ZOOLESZCZ GKM) jako żużlowca, który otrzyma „dziką kartę” na start w 1. Finale IMP. – Od dłuższego czasu marzyłem, by wystąpić w indywidualnych mistrzostwach Polski. Teraz to się spełnia. Mój plan jest taki, by walczyć jak najlepiej,  żeby się przy tym cieszyć i dobrze bawić, żeby uzyskać jak najlepszy wynik.

Maciej Polny (Speedwayevents.pl): – Największa stawka polskich żużlowców wkrótce ruszy do walki o tytuł indywidualnego mistrza Polski. W tym roku są to trzy turnieje, które wyłonią najlepszego. Już dziś po południu ruszy sprzedaż biletów online.  

Wiktoria wylosowała numery porządkowe, dla przypisania pól startowych uczestnikom 1. Finału IMP. Każdy zawodnik ma już bowiem numer indywidualny, który będzie widniał na jego plastronie.

Sponsorem tytularnym mistrzostw jest Canal+ Online.

(marz)

FOT, WIDEO: MARYLA RZESZUT

Ryszard Czarnecki (z lewej) i Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Już 9 lipca Grudziądz gospodarzem, za miasto wojewódzkie. Norbert Krakowiak z „dziką kartą” 1. Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu