Jak ciekawie spędzić letni czas? Może na leżaku… Muzeum w Grudziądzu podpowiada

Najróżniejsze atrakcje dla młodzieży szkolnej, dzieci i dorosłych przygotowało na czas wakacji Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Sprawdźcie, jakie.  

Ciekawe zajęcia przewidziane są m.in. na Górze Zamkowej.

Wakacje w Muzeum:
Wstęp płatny wg cennika – 10,00 zł/os.
Obowiązują zapisy,  tel. 56 46 590 63 w.18.   Zajęcia dla uczestników od 6. roku życia.

6 lipca o godz. 10.00 – Wakacje w Muzeum – Fotografia otworkowa, część I – wykonanie aparatu otworkowego.

13 lipca o godz. 10.00 – Wakacje w muzeum – Fotografia otworkowa, część II – zabawy z fotografią.

20 lipca o godz. 10.00 – Wakacje w Muzeum – W rycerskim gródku

27 lipca o godz. 10.00
Wakacje w Muzeum – Skarb z Muzeum.

Co można wybrać z listy imprez „Muzeum na leżaku” ? Zobaczmy:

12 lipca o godz. 16.30 – „Śladami archeologicznymi południowej części miasta”. Prowadzenie: Małgorzata Kurzyńska i Ilona Sulik-Kurowska. Spotkanie zacznie się na dziedzińcu Muzeum, po czym jego uczestnicy odszukają Bramę Toruńską. Później udadzą się w stronę osiedla Rybaki, a spacer swój zakończą na al. 23 Stycznia. Dziedziniec Muzeum, wstęp wolny. 

26 lipca o godz.  20.00 – Spotkanie  „Widoki Grudziądza”. Prowadzenie: Emilia Markot-Borkowska i Mateusz Promiński. Prezentacja najciekawszych grafik, rysunków i prac malarskich ilustrujących nasze miasto na przestrzeni wieków – wykład z projekcją. Góra Zamkowa, wstęp wolny

30 lipca o godz. 17.00 na Dziedzińcu Muzeum rozpocznie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gütersloh. To wydarzenie przygotowane w ramach współpracy partnerskiej Grudziądza z niemieckim Gütersloh oraz z udziałem tych miast (wraz z Broxtowe, Falun i Châteauroux) w międzynarodowym projekcie kulturalnym miast partnerskich – C-City. Wstęp wolny

W dniach 30-31 lipca w godz. 10.00 – 18.00 przewidziano weekendowy wstęp wolny:  bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych.

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jak ciekawie spędzić letni czas? Może na leżaku… Muzeum w Grudziądzu podpowiada

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu