Już trwa odnowa murów miejskich i wieżyczki wodociągowej. Pod nadzorem konserwatora (zdjęcia)

Firma Alta, która odnowi fragmenty murów miejskich (w tym unikatową wieżyczkę wodociągową), czekała na decyzję wojewódzkiego konserwatora zabytków i odpowiednie uzgodnienia, by wejść na plac budowy. Roboty ruszyły. Potrwają do listopada.

Już możemy obserwować postępy prac na placu budowy w centrum Grudziądza, przy fosie. Wojewódzki konserwator zabytków określił warunki, jakie wykonawca musi spełnić w trakcie rewitalizacji fragmentu murów miejskich.

Pierwszy etap prac zaplanowany jest na 2022 rok. Obejmuje rewitalizację górnej części murów wraz z zabytkową, unikatową w skali kraju, wieżyczką wodociągową.

– Proces uzgodnień konserwatorskich był trudny i trwał długo, ale wreszcie udało się go sfinalizować – cieszy się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Prace trwają. Liczę na terminową realizację tej ważnej inwestycji. Zakończenie robót powinno nastąpić w listopadzie tego roku.

Wykonawcą prac jest wrocławska firma Alta. Koszt inwestycji sięga 607 546,16 zł.

(marz) 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Już trwa odnowa murów miejskich i wieżyczki wodociągowej. Pod nadzorem konserwatora (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu