Koncert Roberta Janowskiego, Macieja Maleńczuka i Kasi Kowalskiej to punkt kulminacyjny 732. urodzin Grudziądza (zdjęcia, wideo)

Na nadwiślańskie błonia ściągnęły tłumy fanów. Najwięcej ludzi, jak zwykle, było przed sceną, ale mnóstwo grudziądzan ulokowało się na skarpach, schodach a także w barach ustawionych nad Wisłą.

Robert Janowski nie śpiewał sam. Przyjechał z młodymi, bardzo dobrymi wokalistami – Asią (która znakomicie wykonuje m.in. hity Amy Winehouse) i dynamicznym Kacprem.

Maciej Maleńczuk – osobowość niepowtarzalna – stworzył niesamowity nastrój (przyznajmy, ma rewelacyjnego kontrabasistę i perkusistę). Wykonuje dobry i trudny repertuar, nie przebiera w słowach, szczery do bólu… Fanów ma mnóstwo.

Fragment utworu „Gdzie są przyjaciele moi?” – śpiewa Maciej Maleńczuk:

Na zakończenie sobotniego bloku koncertowego nad Wisłą w Grudziądzu wystąpiła Kasia Kowalska z zespołem. Zanim wyszła, na scenie pojawił się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza ze świetnymi informacjami: piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali w Gdańsku mecz 4:1 i tylko potwierdzili, że awans do II ligi im się należy. Zaprosił też grudziądzan na mecz żużlowy – derby GKM-u z Apatorem Toruń i życzył wszystkim znakomitej zabawy w sobotę i niedzielę.

Kasia Kowalska najpierw stwierdziła: – Pięknie tu macie, jakie spichrze i jaki piękny zachód słońca! W swoim koncercie przypomniała publiczności dobrze znane przeboje, m.in. wzruszającą „Spowiedź” („… Me serce bije i tak na przekór dniom”), podczas której nad publicznością zabłysnęły setki światełek…  

Publiczność dobrze bawiła się od godz. 18.00 do prawie 22.00. Biła brawa, tańczyła i śpiewała razem z wokalistami znane przeboje…  

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Koncert Roberta Janowskiego, Macieja Maleńczuka i Kasi Kowalskiej to punkt kulminacyjny 732. urodzin Grudziądza (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu