Lekcja ciepła w przedszkolu Kuntersztyn w Grudziądzu. Ekipa z OPEC-u uczy dzieci ekologii i oszczędzania energii (zdjęcia, wideo)

Najpierw była bajka o Czerwonym Kapturku. Później dzieciom w przedszkolu miejskim Kuntersztyn pokazali węgiel, pelet i kawałek podziemnej rury, którą ciepła woda płynie do grzejników i kranów. Ekipa z działu handlowego OPEC-u Grudziądz poprowadziła lekcję i zaciekawiła dzieci.

To znak czasu. Trzeba od najmłodszych lat uczyć dzieci, skąd bierze się ciepło w kaloryferach, jak ogrzewana jest woda w kranie, dlaczego niektóre budynki w mieście dymią, a inne nie? Jak korzystać z ciepła żeby nie truć środowiska? I wreszcie – jak nie marnować ciepła?

Pracownicy działu handlowego OPEC-u Grudziądz przygotowali się do tej lekcji. Na początek Sylwia Sobolewska-Ryl, która wcieliła się w Czerwonego Kapturka, czytała dzieciom bajkę też o Czerwonym Kapturku, ale takim, który zdobywa wiedzę o węglu, cieple, ogrzewaniu wody…

Dzieci mogły sobie tym razem pobrudzić ręce węglem (po lekcji je umyły). Niektóre twierdziły, że węgla jeszcze nie widziały. Poznały też ekologiczne paliwo –  pelet oraz obejrzały kawałek rury, którą pod ziemią płynie ciepła woda do mieszkań. Poznały nowe słowo: elektrociepłownia.

W lekcji uczestniczyły dzieci w wieku 4, 5 i 6 lat. W nagrodę za to, że były grzeczne i aktywne otrzymały od OPEC-u książeczki z rysunkami do kolorowania.

W lekcji ciepła w Przedszkolu Miejskim Kuntersztyn uczestniczyła Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza.

Ekipa z działu handlowego OPEC-u zaprosiła dzieci na wizytę w przedsiębiorstwie, by na własne oczy zobaczyły jak przebiega proces spalania węgla lub peletu i prześledziły proces wytwarzania ciepła.      

Pracownicy OPEC-u mają w planie na listopad jeszcze kilkanaście takich lekcji w przedszkolach.

TEKST, FOT i WIDEO: MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Lekcja ciepła w przedszkolu Kuntersztyn w Grudziądzu. Ekipa z OPEC-u uczy dzieci ekologii i oszczędzania energii (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu