Więcej zieleni, mniej betonu. W Grudziądzu przybyło mnóstwo drzewek i pojawiają się wciąż nowe. Przekonajcie się, jak odmieniły miasto (zdjęcia)

Grudziądz słynął kiedyś jako „Miasto Ogrodów”. I ma szansę odzyskać to miano, jako że zieleni, krzewów, kwiatów szybko przybywa. Stopniowo udaje się odbetonowywać Grudziądz.  

Drzewka posadzone na terenie rekreacyjnym nad Wisłą, wzdłuż ul. Portowej.

W upalne dni doceniamy zwłaszcza drzewa, które dają cień na ulicach miasta. Mieszkańcy z dużą aprobatą przyjęli posadzenie  drzew na Rybnym Rynku czy – przy okazji remontu ul. Sienkiewicza – także wzdłuż chodników na tej ulicy w centrum miasta. Przybyło drzewek (a także krzewów i bylin) przy ul. Małogroblowej, Łęgi, Bydgoskiej (tu w ramach inicjatyw lokalnych). W miejscach, w których nie jest możliwe posadzenie drzewek w ziemi, rosną one w dużych donicach.

Ulica Groblowa. Drzewka w donicach „wyrosły” na chodniku przed delikatesami.

Przybyło mnóstwo drzew alejowych m.in. przy ul. Kalinkowej, Bydgoskiej, Królewskiej, Karabinierów, Rapackiego, Mikołaja z Ryńska, Brzeźnej, Drodze Pomorskiej i Szosie Toruńskiej oraz w Parku na os. Mniszek.

Gdzie można, zdejmowana jest betonowa kostka, by zastąpić ją pasem zieleni.

Regularnie uzupełniane są nasadzenia drzew na Górze Zamkowej, w Parku Miejskim czy w Parku 900-lecia.

Drzewka już odmieniły bulwary nad Wisłą, wzdłuż ul. Portowej, która staje się ulubionym miejscem spacerów i rekreacji grudziądzan. Przybyło też drzewek na bulwarach przy Flisaku i w wielu, wielu innych miejscach. Zobaczcie na zdjęciach, jak bardzo zmieniają one miasto.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Bulwary, ul. Portowa w Grudziądzu.
Po remoncie ul. Sienkiewicza na zieleńcach posadzono drzewka.
Zadrzewione bulwary nad Wisłą – ul. Portowa.
Szpalery posadzonych drzewek zupełnie odmieniły ul. Portową.
Drzewka przed Klubem Wioślarskim Wisła w grudziądzkiej marinie.
Na ul. Mickiewicza w Grudziądzu też nie brakuje drzewek.
Ulica Groblowa bardzo zyskała dzięki drzewkom, zdobiącym tę ruchliwą arterię w centrum miasta.
Ulica Mickiewicza – deptak.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Więcej zieleni, mniej betonu. W Grudziądzu przybyło mnóstwo drzewek i pojawiają się wciąż nowe. Przekonajcie się, jak odmieniły miasto (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu